35060 - 031

ردیابی بارزترین ویژگی مدل جامع ارزیابی فولادها

ردیابی بارزترین ویژگی مدل جامع ارزیابی فولادها
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۵۵ ۲۴ شهریور ۹۷


معاون فناوری مجموعه فولادمبارکه گفت: قابلیت ردیابی محصولات بارزترین ویژگی اجرای مدل جامع ارزیابی کیفیت فولادها در کشور است.


منوچهر نیکفر افزود: خوشبختانه امروز در دنیا از روش های کارآمدی برای ردیابی بکار گرفته می شود تا مصرف کنندگان با اطلاعات کامل از منشا تولید، مشخصات فنی، مواد اولیه، فرآیندهای تولید و در نهایت گواهینامه های استاندارد ایمنی و سلامت کالا دسترسی و از هر حیث با اطمینان محصول موردنظر خود را خریداری کنند.

وی ادامه داد: روش ارزیابی کیفیت فولادها در ایران به خصوص فولادهای وارداتی بیشتر به روش بازرسی و کنترل کیفیت در مقصد است یعنی در گمرکات ورودی از طریق نمونه برداری کنترل کیفیت و بازرسی محصولات انجام می شود.

معاون فناوری مجموعه فولادمبارکه گفت: این رویکرد مشکلاتی دارد و نمی تواند کیفیت واقعی محصولات را به خوبی نشان دهد بنابراین دنیا امروز به سمت مدل جامع ارزیابی کیفیت فولادها روی آورده است.

وی افزود: مدل مدنظر الگوبرداری از روش CE marking اروپایی است و سعی دارد به روش های تضمین کیفیت بازرسی در مبدا را انجام دهد.

نیکفر تصریح کرد: مدل جامع ارزیابی کیفیت فولادها بیشتر با رویکرد حفظ حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان محصولات فولادی در داخل و همینطور حصول اطمینان از کیفیت محصولات وارداتی به کشور پا به عرصه وجود گذاشته است.

منبع:رادیو اقتصاد

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)