35060 - 031

رشد ارزش یوآن چین و تاثیر آن بر بازار مواد اولیه صنعت فولاد

رشد ارزش یوآن چین و تاثیر آن بر بازار مواد اولیه صنعت فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۴۷ ۲۹ بهمن ۹۶


قیمت مواد اولیه فولادسازی از جمله سنگ‌آهن از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه بالا رفت که به دلیل افزایش تمایل به خرید در چین در هفته‌های قبل از آغاز تعطیلات سال نو بود.


در این بین افزایش ارزش یوآن نسبت به دلار نیز اثر‌گذار شد. به گزارش platts؛ آخرین شاخص قیمت سنگ‌آهن خلوص ۶۲ درصد موسسه پلاتس چهارشنبه گذشته ۲۵/ ۷۸ دلار در هر تن خشک سی‌اف‌آر ثبت شده که ۴۰/ ۳ دلار در هر تن خشک معادل ۵/ ۴ درصد رشد ماهانه داشته است.

در این بین اطلاعات آماری نشان می‌دهد این دو ماده اولیه همیشه در یک راستا حرکت نمی‌کنند اما این‌بار هر دو به علت افزایش ارزش یوآن و بهبود فعالیت بازار و رشد خرید‌ها بالا رفته‌اند. چین ۶۹ درصد از تولیدات بازار جهانی سنگ‌آهن را وارد می‌کند اما این اقتدار در مورد زغال‌سنگ صدق نمی‌کند. در هر حال از اواخر ژانویه هر دو ماده اولیه فوق روند صعودی مشابهی داشته‌اند زیرا خریداران چینی معامله برای قبل از تعطیلات سال نو را آغاز کرده‌اند.

از آغاز سال ۲۰۱۸ ارزش یوآن نسبت به دلار روندی صعودی داشته و ۸ فوریه در اوج ۲۸۲۲/ ۶ دلار برای هر یوآن قرار داشت که رشد ۵۶/ ۳ درصدی نسبت به یک ماه قبل خود داشته اشت. با افزایش ارزش یوآن فاصله قیمتی بین محموله‌های سنگ آهن بنادر چین که به یوآن هستند با محموله‌های وارداتی دلاری کم شده و تقاضا برای واردات این ماده اولیه را بالا برده است.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)