37741350-55 031

رشد قیمت کویل نورد گرم چین پس از افزایش معاملات آتی

نورد گرم
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۴۰ ۱۰ اردیبهشت ۰۱

قیمت‌ های آتی محصولات فولادی تخت برای دومین روز در بازارهای مالی افزایش یافت، که این اتفاق موجب رشد چشمگیر قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین شد.
ارزیابی بازار داخلی کویل نورد گرم چین

در شرق چین (شانگهای) قیمت کویل نورد گرم ۴۹۴۰ – ۴۹۶۰ یوان (۷۵۳ – ۷۵۶ دلار) در هر تن ارزیابی شد که ۱۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

در همین حال، پرمعامله ترین قرارداد کویل نورد گرم در بورس آتی شانگهای در روز چهارشنبه از ۴۸۵۳ یوان به ازای هر تن به پایین ترین حد خود نسبت به هشت هفته گذشته، بازگشت.

فعالان بازار در این زمینه اعلام کردند که این روند نزولی به افزایش معاملات آتی کویل نورد گرم بازار آتی شانگهای و همچنین بازار سهام کمک کرد و موجب شد، شاخص شانگهای برای کامپوزیت ۲.۴۹ درصد افزایش یافته و در روز چهارشنبه در ۲۹۵۸.۲۸ واحد بسته شود. این در حالی است که شاخص شنژن با جهش ۴.۳۷ درصدی به ۱۰۶۵۲.۹۰ رسید.

یکی از تحلیلگران مستقر در شانگهای نیز معتقد است که با کاهش تعداد عفونت های یافت شده در جوامع و درخواست رئیس جمهور چین برای تمرکز واضح بر زیرساخت ها، انتظار می‌ رود وضعیت کووید – ۱۹ در شانگهای بهبود قابل توجهی یابد.

در همین حال، در یازدهمین نشست کمیته مرکزی امور مالی و اقتصادی در روز سه‌ شنبه، رئیس‌ جمهور چین اظهار کرد؛ چین ابتدا باید تلاش‌های خود را برای ایجاد یک سیستم زیرساختی مدرن تشدید کند و آنگاه می‌ تواند به عنوان ستونی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار آید.

معامله گران نیز گزارش دادند، معاملات کویل نورد گرم در شانگهای در بازار نقدی با رکود چشمگیری همراه بود و همچنان تدارکات به دلیل تأثیر محدودیت های کووید – ۱۹ محدود شده است.

* ارزیابی میزان صادرات کویل نورد گرم چین

شاخص قیمت برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی بندر اصلی ۸۰۷.۵ دلار در هر تن فوب چین برآورد شد که کاهش ۲.۵ دلاری در هر تن را تجربه نمود.

در همین حال، کارخانه های بزرگ چینی کویل نورد گرم SS400 را در روز چهارشنبه با قیمت حدود ۸۵۰ دلار به ازای هر تن فوب چین عرضه کردند، در حالی که محموله های مشابه از کارخانه های کوچکتر با قیمت ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار در هر تن فوب چین عرضه می شدند.

باید توجه داشت این قیمت به لحاظ معاملاتی منطقی و قابل اجرا تلقی می شود.

بر اساس داده‌ های موجود، یکی از کارخانه های بزرگ در شمال چین اوایل این هفته قیمت پیشنهادی کویل نورد گرم خود را به ۷۹۰ دلار در هر تن فوب کاهش داد. اما، این پیشنهاد کم نیز نتوانست خریداران را جذب کند و فقط باعث کاهش سطح قیمت ها شد.

همچنین، کویل نورد گرم درجه SAE1006 توسط فولادسازان بزرگ چینی با قیمت ۸۷۵ دلار به ازای هر تن cfr ویتنام به صورت پشت سر هم عرضه شد که حدود ۳۰ دلار نسبت به آخرین قیمت معامله (۹۰۵ دلار در هر تن cfr ویتنام) کمتر است.

منابع بازار بر این باورند که در شرایط کنونی، فولادسازان کوچکتر به سختی می توانند محصولات خود را بالاتر از ۸۶۵ دلار در هر تن ویتنام بفروشند. گفته می‌ شود که یک فولادساز هندی نیز به بازار ویتنام بازگشته و محموله‌ های خود را به قیمت ۹۸۰ دلار در هر تن ویتنام عرضه می‌ کند.* شنیده ها از بازار / بورس آتی شانگهای

به نقل از متال بولتن، سیگنال مثبت مقامات مرکزی منجر به افزایش قیمت آتی فولاد پس از زیان های قابل توجه قبلی شد.

سرمایه گذاران احتمالاً قبل از تعطیلات عمومی [هفته آینده] محتاط خواهند بود و انتظار می رود قیمت های آتی فولاد همچنان به نوسانات خود ادامه دهد.

پرمعامله ترین قرارداد آتی مربوط به ماه اکتبر کویل نورد گرم در روز چهارشنبه با ۴۹۴۸ یوان در هر تن بسته شد که نسبت به روز سه شنبه ۴۱ یوان در هر تن افزایش داشت./آرتان

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)