35060 - 031

رشد کم‌سابقه تولید فولاد خام ایران

رشد کم‌سابقه تولید فولاد خام ایران
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۲۹ ۷ خرداد ۹۷


انجمن جهانی فولاد (World Steel) در جدیدترین گزارش خود از افزایش ملموس تولید فولاد خام ایران در ماه آوریل خبر داد. براساس این گزارش تولید جهانی فولاد در مدت مذکور رشدی بیش از ۳ درصد را تجربه کرده است.


به نقل از دنیای بورس؛ براساس گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام در ۶۴ کشور رصد شده از سوی این نهاد در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ به ۱۴۷/۱ میلیون تن رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده رشدی ۳/۳ درصدی است. بدین ترتیب مجموع تولید در ۴ ماه ابتدایی سال جاری با رشد سالانه‌ای بیش از ۳ درصد در سطح ۵۷۱ میلیون تن قرار گرفته است.

در ماه آوریل تولید فولاد خام چین با افزایشی ۴/۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ به ۷۶/۶ میلیون تن رسیده و مجموع تولید این کشور در ۴ ماه ابتدایی سال نیز رشدی ۵ درصدی را پشت سرگذاشته و در سطح ۲۸۹ میلیون تن گزارش شده است.

همچنین تولید فولاد خام ایران در چهارمین ماه از سال ۲۰۱۸ با نرخ رشد سالانه‌ای به میزان ۱۲/۴ درصد در سطح ۱/۹۵ میلیون تن برآورد شده و مجموع تولید از ابتدای ژانویه تا پایان آوریل نیز بیش از ۲۷ درصد افزایش یافته و در سطح ۸/۱ میلیون تن قرار گرفته است.

منبع:اقتصاد نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)