35060 - 031

رشد ۴۷ درصدی تولید فولاد ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۸

رشد ۴۷ درصدی تولید فولاد ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۸
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۲:۳۰ ۱۹ اردیبهشت ۹۷


انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که تولید فولاد خام جهان در این ماه رشد چهار درصدی داشته و در مجموع سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۱ دی ماه ۹۶ تا ۱۱ فروردین ۹۷) ۴.۱ درصد رشد داشت.


انجمن جهانی فولاد(worldsteel) در آخرین گزارش عملکرد تولید ۶۶ کشور عضو اعلام کرد که تولید فولاد ایران در ماه مارس (اسفند- فروردین) با رشد ۴۳.۷ درصدی به ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن رسیده و در مجموع سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ افزایش ۴۷ درصدی داشته است.

بنابر گزارشات، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که تولید فولاد خام جهان در این ماه رشد چهار درصدی داشته و در مجموع سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۱ دی ماه ۹۶ تا ۱۱ فروردین ۹۷) ۴.۱ درصد رشد داشت.

برپایه این گزارش، آهن اسفنجی تولید ماه مارس ایران ۲ میلیون و ۱۲۵ هزار تن بوده که در همسنجی با پارسال جهش ۴۷.۳ درصدی به ثبت رساند. در مجموع سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی نیز تولید آهن اسفنجی ایران رشد ۵۲.۴ درصدی داشته و دارای رتبه دوم جهان است. بر اساس این گزارش، پیش از این انجمن فولاد ایران اعلام کرده بود، میزان کل صادرات زنجیره فولاد با توجه به رشد تولید این محصولات در سال ۹۶ از ۹.۲ میلیون تن عبور کرد.

میزان استخراج سالیانه معادن کشور حدود ۴۰۰ میلیون تن برآورد می شود که بیش از ۶۰ درصد آنها مصالح ساختمانی است.بر پایه اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، شمار معادن کشور افزون بر ۱۰ هزار واحد است که نزدیک به ۶ هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز یا راکد است.

منبع:سنا

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)