35060 - 031

رشد ۷ درصدی تولید فولاد چین

رشد ۷ درصدی تولید فولاد چین
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۵۳ ۲۷ تیر ۹۷


چین که بزرگ‌ترین‌ تولید‌کننده فولاد دنیاست در نیمه نخست سال جاری میلادی از رشد ۷ درصدی تولید فولاد خود خبر داد. افزایش قیمت‌ها در بازار داخلی و بهبود تقاضا موجب شد تولید افزایش یابد.


میزان تولید فولاد خام چین ۷ درصد نسبت به نیمه نخست سال گذشته بالا رفته و ۰۶/ ۴۵۰ میلیون تن ثبت شد. البته تولید ماهانه ژوئن یک درصد افت داشته و ۲/ ۸۰میلیون تن ثبت شد. باید به این نکته نیز اشاره کرد که برنامه‌های اخیر کاهش تولید تابستانی و افت تقاضا می‌تواند آمار ماه جولای را در تولید فولاد این کشور پایین بیاورد.

بازار جهانی فولاد و سنگ آهن در شرایط احتیاطی

تولید و فروش سنگ‌آهن شرکت معدنی واله برزیل در سه ماه دوم سال جاری میلادی رکورد جدیدی را ثبت کرد. میزان تولید آن ۸/ ۹۶ میلیون تن بود که ۳/ ۷۳ میلیون تن سنگ آهن و ۲/ ۱۳ میلیون تن گندله فروخت. این شرکت معدنی تولید سنگ آهن با خلوص بالا را افزایش داد. در حالی واله رکوردهای جدیدی ثبت کرد که ۱۲ روز در ماه می‌ بازار برزیل تحت تاثیر اعتصاب کامیون داران بود.

سنگ‌آهن در چین کمی ارزان‌تر شد‌

آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد وارداتی به چین نسبت به جمعه اخیر ۵۰ سنت افت داشته و ۶۳ دلار در هر تن خشک سی اف آر ثبت شد. کاهش خرید‌ها موجب شد قیمت هم کاهش یابد. در کل بازار فولاد چین خیلی فعالیت نداشت، از این رو خرید سنگ آهن نیز کمتر شد. قیمت بیلت هم در چین کمتر از ۲ دلار افت داشته و ۵۵۳ دلار در هر تن شنیده شد.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)