37741350-55 031

رشد ۱۷ درصدی تولید شمش فولادی

رشد 17 درصدی تولید شمش فولادی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۰۱ ۲۷ آذر ۹۶

عملکرد تولیدکنندگان شمش فولادی کشور در ۸ ماه نخست سال جاری، نشان دهنده رشد ۱۷ درصدی تولید شمش در مدت زمان یاد شده نسبت به ۸ ماه نخست سال قبل دارد. این میزان تولید در ۸ ماه ابتدایی سال جاری، حدود ۱۱ میلیون و ۲۲۳ هزار تن برآورد شده است.بیشترین میزان تولید شمش را مجتمع فولاد مبارکه در اختیار دارد. در این مجموعه که شامل شرکت‌ های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و فولاد سبا، در مدت مذکور در سال جاری، ۵ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۸۲۴ تن شمش به‌شکل اسلب ساخته شده است.

 

این آمار تولید نسبت به سال قبل آن افزایش ۱۵ درصدی را داشته است.

  • میزان تولید اسلب در مبارکه نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، رشد ۱۴ درصدی را داشته است.
  • فولاد هرمزگان نیز افزایش ۲۵ درصدی را به خود اختصاص داد است،اگرچه تولید فولاد سبا، کاهش یک درصدی داشت.

 

بنا به آمار منتشر شده از عملکرد واحدهای فولادی، در ۸ ماه ابتدای سال جاری میزان تولید انواع شمش در شرکت فولاد خوزستان، رشد ۵ درصدی داشت و رقمی بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن را به‌خود اختصاص داده است. در این واحد انواع شمش‌های فولادی چون اسلب، بلوم و شمش تولید می‌شود. میزان تولید اسلب در این واحد و در زمان عنوان شده، بیش از ۸۹۹ هزار تن گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۵ درصدی همراه بوده است.مجموع تولید بلوم در فولاد خوزستان،با ۶ درصد کاهش به حدود یک میلیون و ۵ هزار تن رسیده است. اما میزان شمش تولید شده در این واحد با رشد ۲۷ درصدی به ۵۹۶ هزار تن رسیده است. ذوب آهن اصفهان نیز در مدت زمان مذکور، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن بلوم تولید کرده است. این میزان تولید حکایت از افزایش حدود یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را دارد.

 

 

تناژ تولید شرکت فولاد آلیاژی ایران نیز ۱۲ درصد رشد داشته است و تولید بلوم در این واحد که شمش آلیاژی تولید می‌کند به بیش از ۲۷۹ هزار تن افزایش یافت. لازم به ذکر است فولاد کاوه جنوب کیش که به‌ تازگی به بهره‌برداری رسیده است، تاکنون رقم بیش از ۵۴۵ هزار تن شمش را برای خود ثبت کرده است. فولاد خراسان نیز معادل ۴۹۸ هزار تن شمش تولید داشته است. آمار تولید این واحد نسبت به ۸ ماه نخست سال گذشته، رشد ۲۱ درصدی را نشان می دهد. مجتمع چادرملو نیز در طرح ثامن خود، حدود ۱۹۰ هزار تن شمش تولید کرده است.

می توان گفت بیشترین کاهش تولید مربوط به گروه ملی صنعت فولاد ایران بوده است؛ در این واحد بیش از ۳۷ هزار تن شمش تولید شده که آمار تولید ۳۷ درصد افت را نشان می دهد.

 

 

منبع:متال نیوز

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)