35060 - 031

رفع مشکل عرضه ورق در بورس کالا

رفع مشکل عرضه ورق در بورس کالا
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۳۰ ۱۵ شهریور ۹۷


مشکل فرآیند عرضه ورق‌های فولادی مبارکه در بورس کالا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برطرف شد. محمود اکبری با بیان این مطلب گفت: در روز گذشته انواع ورق‌های گرم و سرد فولاد مبارکه در تالار بورس کالای ایران مورد مبادله قرار گرفت.


به گفته وی، عرضه‌های این شرکت مطابق دستورالعمل وزارت صمت و بر اساس نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی و با سقف رقابت ۱۵ درصد صورت گرفته است. معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه تاکید کرد: پیش از این، ورق فولادی مبارکه که یک کالای میانی است؛ همانند محصولات نهایی نظیر میلگرد مطابق دستور‌العمل وزارت صمت دیده می‌شد؛

اما با هماهنگی و برگزاری جلساتی با وزارت صمت مشکلات فرآیندی برای کالاهای ما برطرف شد. به گفته وی، هم اکنون مشکل اساسی پیش رو بحث قیمت است که متاسفانه در بازار بسیار گزاف است، شاید در تناژ بالا همانند بازار ارز مورد معامله قرار نگیرد؛ اما بستر سوءاستفاده در بازار آزاد را فراهم می‌کند که نگران‌کننده است.

اکبری تصریح کرد: در زمینه محصولات ضخیم فولادی (ورق گرم) نرخ بازار با نرخ ورق‌های ضخامت پایین متفاوت است. این درحالی است که میزان تقاضا نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است که عرضه با ضخامت پایین بیشتر شود؛ زیرا اختلاف قیمت در بازار بیش از ۱۵۰۰ تومان است. وی گفت: روز گذشته حدود ۱۴۰ هزار تن عرضه انواع ورق گرم و سرد از سوی فولاد مبارکه در بورس کالا انجام شد و البته قرار بود بیش از ۲۰۰ هزار تن عرضه اسلب نیز داشته باشیم؛ اما ابطال و به هفته آینده موکول شد.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه در‌مورد عدم عرضه از سوی ذوب آهن، خراسان و کویر خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه خریدار محصولات این واحدها از سوی وزارت صمت تایید نشده، نتوانستند روز گذشته محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند. وی تاکید کرد: به علت تایید خریداران فولاد مبارکه از سوی وزارت صمت، معاملات دیروز انواع ورق در بورس کالا انجام شد.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)