35060 - 031

روز خوش ریال …دلایل سقوط نرخ دلار

روز خوش ریال ...دلایل سقوط نرخ دلار
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۵۹ ۱۰ مهر ۹۷


به نقل از پیک بامدادی و به گزارش آهنکو بازار ملتهب دلار و سقوط آزاد آن خبر اصلی تمام رسانه های کشور شده است.


دلاری که تا دیروز افتخار فتح قله ۲۰ هزار تومان یا بیشتر را داشته ولی همه پیش بینی ها تغییر کرده و کاهش بی سابقه چند ماه اخیر را به خود دیده است.

اما دلیل این کاهش نگرانی چند عامل اصلی است:

بعد روانی:سایت هایی که بعضا از موضع قدرت اعلام قیمت های بی پایه و اساسی کرده و بعنوان مرجع سایت ها و کانال های تلگرام باعث ایجاد جو روانی افزایش دلار شده اند با پیگیری ها و برخورد های قوه قضایی حضور کم رنگ تری داشتند.

بعد میدانی:اعطای اختیارات فراوانی که از طرف شورای عالی هماهنگی ارزی به بانک مرکزی جهت مداخله و مدیریت در بازار داده و هم مسئولین مجلس آقای پور ابراهیمی و هم مسئولین دولت آقای واعظی پیش بینی کاهش قیمت دلار با اجرای چنین سیاست هایی کرده بودند.

اعلام احکام اعدام و مجازات مفسدان اقتصادی هم از طرفی رعب و وحشتی در دل سودجویان و دلالانی انداخت که بزرگترین عامل التهاب بازار ارز این روز ها بودند.

بعد سیاسی:شکست پروژه آمریکایی – عربی افزایش تولید نفت و کاهش قیمت فروش و در عوض افزایش قیمت فروش نفت خام و پیش بینی رسیدن فروش به ۱۰۰ دلار هم میتواند تاثیر گذار بر این بازار باشد. همچنین نامه حسن روحانی به رئیس جمهور چین و اعلام افزایش خرید نفت چین از ایران هم بی تاثیر بر این قضایا نبوده است.

اما پیش بینی روند صعودی یا نزولی قیمت دلار هم از طرف کارشناسان این حوزه پایین آمدن بیشتر این شاخص بوده البته به شرط اینکه با مقاومت و شیطنت های دلالان روبرو نشوند و دولت هم اقدامات مهم در کنترل اوضاع را اتخاذ نماید.

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)