35060 - 031

روز هیجانی فولاد و آهن اسفنجی در بورس کالا

روز هیجانی فولاد و آهن اسفنجی در بورس کالا
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۲۶ ۲۰ فروردین ۹۷


تداوم رشد قیمت ارز، فروش‌های صادراتی را تقویت می‌کند و این موضوع باعث شده تا از زمان بازگشایی بازار، تقاضای خرید برای بالابردن موجودی انبارها افزایش یابد.


ولع خریداران در چند روز اخیر منجر به افزایش نرخ فولاد شده به‌گونه ای که فروش‌های بورس کالا نیز متاثر از این موضوع بوده و اکثر کالاهایی که در رینگ صنعتی در حوزه فولاد و مواد اولیه مورد داد و ستد قرار گرفته بیش از ۱۰۰ تومان در هر کیلو افزایش قیمت داشته‌اند.

به گفته فعالان بازار خرید‌های فعلی بورس کالا صرفا جهت پر کردن موجودی انبار‌ها بوده و اغلب به منظور رفع نگرانی بابت کمبود‌های احتمالی شمش و میلگرد است زیرا با تداوم رشد قیمت ارز انگیزه تولید‌کنندگان برای صادرات بیشتر شده و صرفه اقتصادی نیز با صادرات بوده بنابراین این نگرانی که بازار در ماه‌های آتی با کاهش عرضه و کمبود موجودی در فصل ساخت‌و‌ساز مواجه شود، باعث شده تا رقابت در بورس کالا بدون منطق پیش رود.

دیروز در رینگ صنعتی در بخش فولاد و مواد اولیه،آهن اسفنجی شرکت فولاد سیرجان ایرانیان با حجم ۵ هزار تن و با قیمت پایه ۱۱ هزار و ۷۵۰ ریال عرضه شد که قیمت پایه آن نسبت به آخرین معامله سال قبل با رشد ۱۱۵ تومانی همراه بود ولی به محض اینکه روی تابلوی بورس رفت با رقابت خریداران این محصول با رشد ۶۳۵ ریالی با قیمت ۱۲ هزار و ۳۸۵ ریال به فروش رسید. به این ترتیب آهن اسفنجی در سال جاری با رشد هزار و ۷۸۵ ریالی نسبت به آخرین معامله که در اواخر بهمن ماه سال گذشته با نرخ ۱۰ هزار و ۶۰۰ ریال انجام شده، همراه بود.

دیروز همچنین معامله پر‌شور دیگری در بورس کالا صورت گرفت که مربوط به سبد میلگرد ذوب‌آهن بود که با قیمت‌های پایه ۲۴ هزار ریال و ۲۴ هزار و ۴۰۰ ریال عرضه شد که برای سبد میلگرد مخلوط با نرخ ۲۴ هزار ریال که با حجم ۵ هزار تن عرضه شد ۲۵ هزار تن تقاضا وجود داشت و در رقابت به ۲۵ هزار و ۵۹۶ ریال فروش رفت و سبد مخلوط ۲۴ هزار و ۴۰۰ ریالی با حجم ۲۴۰ تن عرضه شد که با تقاضای ۱۴۴۰ تنی مواجه و در رقابت ۲۵ هزار و ۸۸۰ ریال به فروش رسید.به‌طور متوسط محصولات ذوب آهن اصفهان روز یکشنبه رشد ۱۵۰۰ ریالی در هر کیلو را تجربه کرد.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی : ،
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)