37741350-55 031

اعمال تعرفه؛ بعد از روسيه و چين، نوبت به كانادا رسيد.

اعمال تعرفه؛ بعد از روسيه و چين، نوبت به كانادا رسيد.
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۱۰ ۱۳ اسفند ۹۶


بعد از قانون دونالد ترامپ مبني بر اعمال تعرفة سنگين ماليات بر واردات آلومينيوم و فولاد چين و روسيه، نوبت به كانادا رسيده است. پيش‌بيني مي‌شود كه با اعمال اين قانون روابط ميان ايالات‌متحده و كانادا دچار تزلزل شود.


هم‌اكنون صادركنندة شماره يك فولاد و آلومينيوم به ايالات‌متحده، كاناداست و در واقع به‌نظر مي‌آید دونالد ترامپ تصميم دارد اعمال اين تعرفة مالياتي را جهاني كند و براي تمامي كشورها اعمال كند.البته فرمانداران نزديك به ترامپ مخالف اين مسأله هستند اما نظر دونالد ترامپ بر همه نظرات اقوي است. اونتاريو مركز صادرات فولاد و كبك مركز صادرات آلومينيوم در كانادا محسوب مي‌شوند.

برخي بر این باورند كه در صورت جهاني شدن اعمال تعرفة مالياتي ترامپ، ۲۴ درصد تعرفه بر فولاد و ۱۰ درصد تعرفه بر آلومينيوم اعمال خواهد شد. درواقع دونالد ترامپ مدت‌هاست كه دربارة وضعيت تجارت كانادا اعتراض مي‌كند و به‌نظر مي‌رسد تصميم اخير او در همين راستا باشد. بسياري معتقدند كه در صورت اعمال چنين تعرفة مالياتي، زنجيرة خودرو با مشكل روبرو مي‌شود.

البته اين تصميم هنوز رنگ سياسي به خود نگرفته و احتمال اعمال آن به ماه آوريل موكول شده است. كشورهاي كانادا، انگلستان و استراليا بخشي از تأمين‌كنندگان صنعت نظامي ايالات‌متحده محسوب مي‌شوند. همين مسأله باعث گرديده كه انگلستان و استراليا هم نسبت به اين تصميم ابراز نگراني كنند.

منبع:آلین کلوپ

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)