35060 - 031

روند آتی بازار فولاد دنیا به چه سمت و سویی خواهد رفت؟

روند آتی بازار فولاد دنیا به چه سمت و سویی خواهد رفت؟
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۰۸ ۲۱ اسفند ۹۶


بعد از تصویب عوارض ۲۵ درصدی در امریکا منابع از افت قیمت ها در جهان خبر می دهند.


بیلت CIS بعد از تاچ ۵۵۰ دلار فوب روز جمعه با ۱۰ دلار کاهش به ۵۴۰ دلار فوب دریای سیاه رسیده است. از طرفی در چین بالاترین سطح ذخایر فولاد در ۵ سال گذشته را داریم که سبب کاهش قیمت در معاملات شده و سنگ آهن نیز با ۳ دلار افت به زیر ۷۰ دلار فوب رسیده است و انتظار می رود در این هفته باز هم کاهش یابد. سطح بالای موجودی فولاد در چین در شرایطی که هنوز چینی ها به ظرفیت عادی بر نگشته اند و تا هفته آینده عرضه افزایش می یابد خبر خوبی نیست .

هر چند صادرات چین درفوریه نسبت به ژانویه رشد داشته است. فعالان بازار امیدوارند با آزاد شدن تقاضای نهفته در بازار مصرف داخلی مجددا تقویت شود. با این حال، شنیده می شود بخشی از منابع مالی حمایتی از بازار فولاد در نتیجه سیاستهای انقباظی دولت مرکزی حذف شده است.

خبر مهمی که هنوز به طور رسمی اعلام نشده است اعمال عوارض ۱۰ درصدی بر انواع میلگرد وارداتی به کشورهای GCC می باشد. یکی از منابع بحرینی به این موضوع اشاره کرده و گفته این قانون از مارچ ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹ تصویب شده و قابل تمدید می باشد. بهر حال، شواهد حاکی از مازاد ظرفیت میلگرد در سطح جهانی است و ترکیه با توجه به کاهش صادرات به امریکا قطعا به دنبال بازار جایگزین می باشد. تصمیم ترامپ فعلا به نفع کانادا، مکزیک و استرالیا که مستثنی هستند می باشد. باید دید. با اعتراضات چین و اتحادیه اروپا به WTO در نهایت چه اتفاقی می افتد. اما در کوتاه مدت اثر منفی بر صادرات و کاهش قیمت ها مورد انتظار است.

قیمت اسلب فوب دریای سیاه به ۵۸۰ دلار رسیده و برخی انتظار دارند تا ۱۰ روز آینده امریکا برخی از محصولات از جمله اسلب را ازشمول تعرفه مستثنی کند. امریکا سال گذشته ۸٫۵ میلیون تن واردات اسلب داشته است و اگر تولید کنندگان اثبات کنند که ظرفیت داخل کافی نیست طی فرایندی از شمول تعرفه حذف خواهد شد.

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)