35060 - 031

رکورد تاریخی بهای میلگرد

بازار میلگرد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۱۱ ۱۷ تیر ۹۹

در بازار فولاد قیمت‌ها به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. بهای هر کیلوگرم میلگرد در بازار تهران اگرچه هنوز به ۱۰ هزار تومان نرسیده است ولی نرخ‌های فعلی به وضوح هدف قیمتی میلگرد ۱۰ هزار تومانی را نشانه گرفته که این رویکرد بسیار خطرناک است.


این در حالی است که بازی بازار با یک نرخ هدف‌گذاری شده دقیقا یک بازی دوگانه است و برخی از فعالان برجسته بازار وقتی هدف ۱۰ هزار تومانی را می‌شنوند خود را برای فروش در نرخ‌هایی نزدیک به ۹ هزار و ۳۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ آماده می‌کنند. این بازی اولین‌بار نیست که رخ داده و آخرین‌بار هم نخواهد بود. از سوی دیگر بازار فولاد همیشه به رکوردشکنی‌های قیمتی بدبین بوده و هر رکورد جدیدی استعداد تغییر فاز بازار را در پی‌داشته است. اثر دلار بر بازار فولاد هم مدت‌هاست که تجربه و اثبات شده و این‌بار هم اثر دوگانه آن را باید در نظر داشت وتغییر فاز بهای دلار مستقیما در بازار فولاد نیز اثرگذار خواهد شد.

بازار تیرآهن اما متفاوت است و شتاب رشد قیمت‌ها بیشتر شبیه به سرگیجه اعداد است تا اعلام نرخ و بهتر است تنها به مخابره نرخ در جدول قیمت‌ها بسنده کنیم، شاید در آینده اوضاع بهبود یابد. در نهایت شاید بتوان به این نکته اشاره کرد که شتاب رشد قیمت‌های روزگذشته در بازار میلگرد اندکی تقلیل یافته است و آرامش اندکی را شاهد بودیم.

دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)