37741350-55 031

زمینه لازم برای جلوگیری از فرار مالیاتی فراهم شود

فرار مالیاتی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۴۹ ۴ بهمن ۹۶

نماینده مردم کرج در مجلس با بیان اینکه مجلس از ابتدای سال جاری تمام کمیسیون‌ها را ملزم نموده که انحرافات دستگاه‌ها از برنامه بودجه مشخص کنند،گفت:زمینه و زیر ساخت لازم باید برای جلوگیری از فرار مالیاتی فراهم گردد.


محمدجواد کولیوند در جلسه شورای اداری کرج که صبح امروز درسالن جلسات فرمانداری شهرستان کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه اخیراً درخصوص بودجه کشور بحث های متعددی وجود دارد و مجلس در نظر دارد که بودجه را از حالت سکون خارج و به سمت عملیاتی ببرد، اظهار داشت: شناسایی و شناخت مشکلات می‌تواند به ما کمک کند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس چند کار جدی انجام داده که یکی از آنها جلوگیری از اجازه افزایش حامل‌های انرژی است، افزود: زمانی که مجلس اجازه نمی‌دهد که حامل‌های انرژی و بنزین افزایش یابد، پس کسری بودجه از کجا باید تامین شود؟

وی با بیان اینکه امروز دولت قصد افزایش ۵ حامل‌های انرژی را داشت، بیان کرد: در ۴ سال گذشته مجلس ریلی را برای دولت گذاشت تا یارانه ها به افراد مستمند تعلق گیرد اما امروز ۷۵ میلیون نفر یارانه دریافت می‌کند که هدفمند این مبلغ وارد دولت شده و غیر هدفمند هزینه می‌شود.

کولیوند با اشاره به اینکه برای حل مشکلات باید مشکل اساسی کشور حل شود، بیان کرد: مجلس از ابتدای سال جاری تمام کمیسیون‌ها را ملزم کرده که انحرافات دستگاه‌ها از برنامه بودجه را مشخص کنند.

فرار مالیاتی

وی با تاکید بر اینکه دولت تمام تلاش خود را می‌کند، تصریح کرد: باید جلوی فرارهای مالیاتی بسته شود که این امر مستلزم تلاش فراوان و ایجاد زیرساخت‌های فنی است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه باید با این هزینه‌ها عمران تعطیل شود که مجلس در این بحث به دولت کمک می‌کند، افزود: بزرگترین معضل نخست کشور اشتغال و بعد از آن موسسات مالی و اعتباری است که برای حل بحران موسسات دولت باید ۱۱ هزار میلیارد تومان بدهد تا این بحران برطرف شود.

ایشانبا اشاره به اینکه ۳۳ میلیون نفر در کشور به یارانه نیاز ندارند که در این صورت رقمی حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان می‌تواند وارد بخش‌های دیگر برای حل مشکلات گردد، افزود: برای مدیریت صحیح و رفع مشکلات به وحدت و همفکری نیاز است.

وی با بیان اینکه برخی کشور را از بیرون و داخل اذیت می‌کنند، اضافه کرد: دستگاه‌های خدماتی نباید مردم را از درب اتاق خود ناامید کنند که این کار نقشه دشمن است.

ایشان با تاکید بر اینکه بیش از ۱۰۰ میلیارد ذخایر وجود دارد، تصریح کرد: عده‌ای با گفتن مشکلات دل مردم را خالی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از میزان حقوق‌ها ناراحتند و لازم است که سقف حقوق بگیران به هم نزدیک شوند، گفت: تعدادی از اعضای هیئت‌های علمی و قضات به سبب اعتراض به وضعیت حقوق و حق بازنشستگی اعلام می‌کنند که می‌روند، خوب بهتر است بروند تا عرصه برای حضور جوانان باز شود.

کولیوند با بیان اینکه ۲۷۰ میلیون تومان سقف بازنشستگی است و دولت بیشتر از این ندارد، افزود:برخی‌ها در جامعه سیاه نمایی کرده و التهاب ایجاد می‌کنند این در حالی است که خزانه کشور پر است.


منبع: خبرگزاری تسنیم

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)