35060 - 031

سنگ آهن صعود می کند

سنگ آهن صعود می کند
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۳۲ ۲۵ تیر ۹۷


قیمت سنگ آهن عیار بالا با تشدید مقابله دولت چین با آلودگی هوا از طریق محدود کردن فعالیت صنعتی که خریداران این کشور را متقاضی کالاهای مرغوب تر خواهد کرد، ممکن است به ۱۰۰ دلار در هر تن صعود کند.


به نقل از بلومبرگ، سنگ آهن با عیار ۶۵ درصد پس از این که در ماه مارس دچار ریزش قیمت شد، هر ماه رشد داشته و روز جمعه به ۹۱ دلار در هر تن افزایش یافت و با وجود افزایش اختلافات تجاری جهانی، همچنان روند صعودی خود را در سال میلادی جاری حفظ کرده است. در مقابل سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در محدوده ۶۰ دلار ثابت مانده و ۱۴ درصد کاهش داشته است.

به گفته پل گری، نایب رییس بازارهای سنگ آهن در شرکت وود مکنزی، در واکنش به تولید چین و سیاست هایی که دولت این کشور اعلام کرده است، احتمال افزایش سنگ آهن به ۱۰۰ دلار در کوتاه مدت وجود دارد. با این حال این شرکت معتقد است که سنگ آهن مرغوب برای مدت طولانی نمی تواند در این قیمت بماند.در بازاری که عرضه آن به میزان فزاینده مرغوب می شود، صادرات سنگ آهن جهانی به ۱.۶ میلیارد تن در سال رسیده و تمایل برای خرید کیفی، به نفع شرکت های معدنی ریوتینتو و بی اچ پی بیلیتون در استرالیا و واله در برزیل خواهد بود که سنگ آهن مرغوب به بازار عرضه می کنند.

چین پس از اعمال محدودیت های کم سابقه علیه کارخانه های فولادسازی در زمستان گذشته، فشارهای خود را افزایش داده و محدودیت فعالیت های صنعتی را گسترش داده و ظرفیت تولید در تانگشان که یک قطب کلیدی فولادسازی به شمار می رود را کاهش داده است. پل گری، مدیر وود مکنزی انتظار دارد اختلاف قیمت میان سنگ آهن عیار بالا و شاخص قیمت سنگ آهن در طول زمستان چین به ۲۶ درصد برسد که اندکی بالاتر از دفعه گذشته خواهد بود. استفاده از سنگ آهن عیار بالا و موادی که ناخالصی کمتری دارند به خصوص آلومینا، کارخانه های فولادسازی را قادر می سازد فولاد بیشتری را تولید کرده و همزمان میزان آلایندگی را کاهش دهند.

سیاست گذاران در چین اقدامات حفاظت از محیط زیست را تشدید کرده و ماه جاری یک برنامه سه ساله به منظور مقابله با آلودگی هوا را اعلام کردند. شرکت مالی “سیتی گروپ” نیز در گزارشی اعلام کرده شاخص قیمت سنگ آهن احتمالا در سه ماهه چهارم که محدودیت های زمستانی برای فولادسازان به اجرا گذاشته می شود به بالای ۷۰ دلار در هر تن صعود خواهد کرد. استانداردهای محیط زیستی سخت گیرانه و بهبود حاشیه سود، تقاضا برای کالاهای دارای کیفیت مرغوب از جمله سنگ آهن را افزایش خواهد داد.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)