35060 - 031

سوددهی بالای فولادسازان ترکیه ای در سال ۲۰۱۷

سوددهی بالای فولادسازان ترکیه ای در سال ۲۰۱۷
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۲:۱۸ ۲۸ بهمن ۹۶


گزارش ها حاکی از آن است که تولید فولاد خام ترکیه در بین ماه های ژانویه تا نوامبر ۱۳ درصد رشد داشته و به ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسیده که سهم تولید به روش کوره قوس الکتریکی ۶۹ درصد است.


برآورد این بود که در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام تولید شود که براساس گزارش انجمن جهانی فولاد به ۳۷ میلیون و ۵۲۴ هزار تن رسید. بهبود عملکرد فولادسازان ترکیه ای در سال ۲۰۱۷ و سوددهی بالای آنها در تولید فولاد خام به خصوص به روش کوره قوس الکتریکی، تقاضای قراضه را در این کشور تحت تاثیر قرار داد.

اگرچه آمار نهایی تجارت در سال گذشته هنوز منتشر نشده ولی انتظار می رود که در سال ۲۰۱۷ مصرف قراضه در ترکیه با ۱۶.۵ درصد رشد رو به رو شده باشد. مصرف مواد اصلی فولادسازی در سال گذشته ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن تخمین زده می شود که این رقم از ۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تن سال ۲۰۱۶۵ بالاتر است. حدود ۹.۵ میلیون تن از این رقم یعنی سهمی معادل ۳۲ درصد تامین داخلی شده است.

فولادسازان ترکیه ای نیز در سال قبل ترجیح داده اند بر روی همکاری با فعالان حوزه قراضه تمرکز کنند و از طریق کسب حاشیه سود بالاتر، از خرید محصولات نیمه نهایی یا مواد اولیه جایگزین نظیر سنگ آهن خودداری کرده اند. بنابراین به طور قابل توجهی واردات قراضه به ترکیه افزایش یافت.

منبع:چیلان آنلاین

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)