35060 - 031

صادارت سنگ آهن دانه بندی شده خیانت به اقتصاد است

صادارت سنگ آهن دانه بندی شده خیانت به اقتصاد است
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۲۷ ۲ مرداد ۹۷


صادارت سنگ آهن دانه بندی شده خیانت به اقتصاد است دنیای معدن – تقی زاده گفت:بنده با وضع عوارض روی صادرات سنگ خام صد در صد موافقم ، این کار (صادرات سنگ آهن دانه بندی) خیانت است..


چون ما به سنگ نیاز داریم ، در کجای دنیا دیده اید که این ماده گرانبها را صادر کنند .

ناصر تقی زاده ؛با اشاره به اینکه عوارض صادرات گندله ۵ درصد کاهش یافته است ، گفت : سیاست فعلی شرکت بر تامین نیاز داخلی است ، البته برای محصولات نهایی تولیدی گل گهر به دنبال صادرات و بازارهای هدف هستیم اما اولویت ما در زمینه مواد اولیه تامین نیاز بازار داخلی و سپس صادرات است.

او در مورد تمهیدات شرکت گل گهر برای مقابله با تحریم های پیشرو نیز اظهار کرد : پیش بینی هایی صورت گرفته است به طور مثال اگر اجاز بارگیری به ما داده نشود در حال مذاکره هستیم ، مثلا در بدترین شرایط تحریم که نتوانیم کشتی هایمان را به مقاصد مختلف بارگیری کنیم، در عمان انبار بگیریم و کالایمان را آنجا ببریم و از آنجا به سمت بازارهای هدف بارگیری کنیم لذا این بخشی از تمهیدات ما است که البته قطعی هم نیست چرا که برخلاف نظر برخی تحریم ها پیش بینی ناپذیر است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر بیان کرد: در حال حاضر سرانه تولید در گل گهر از ۱۵ به ۳۰ هزار تن به ازای هر نفر طی سه سال اخیر افزایش یافته است .

وی درباره وضع عوارض ۵ درصدی روی صادرات سنگ آهن دانه بندی شده،اظهار کرد:در خصوص وضع عوارض روی صادرات سنگ خام صد در صد موافقم؛این کار (صادرات سنگ آهن دانه بندی) خیانت است چون ما به سنگ نیاز داریم؛در کجای دنیا این ماده را صادر می کنند و کشورهایی مانند استرالیا نیز با ما فرق دارند چرا که نوع معادن، حجم ذخایر و سایر ویژگی های آنها با ما متفاوت است؛ما نباید سنگ آهن خود را به صورت خام صادر کنیم.

تقی زاده درباره مذاکرات گل گهر و اوبربانک اتریش نیز خاطر نشان کرد : مشغول بررسی شرایط هستیم و هنوز امیدواریم تا بتوانیم راه حل صحیحی در ارتباط با این سیستم بانکی پیدا کنیم .

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)