37741350-55 031

صادرات محصولات فولادی در کنار تأمین نیاز داخل

صادرات محصولات فولادی در کنار تأمین نیاز داخل
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۴۷ ۱۸ دی ۹۶


مدیر عامل فولاد خراسان با اشاره به صادرات ۲۵ هزار تنی شمش به آفریقای جنوبی عنوان کرد: از مهم‌ترین استراتژی‌ های این شرکت، تمرکز بر صادرات محصولات فولادی در کنار تأمین نیاز داخل است.


حسین احمدی تصریح کرد: فولاد خراسان از ابتدای سال جاری موفق به صدور حدود ۱۰ هزار تن محصول به‌ صورت ماهانه به کشور‌ هایی همچون عراق، ترکمنستان، افغانستان، کویت، گرجستان و امارات بوده که به تازگی موفق به صدور یک محموله ۲۵ هزار تنی شمش فولاد به آفریقای جنوبی شده است.

فولاد، صنعتی استراتژیک با نیاز به نقدینگی بالا

او با اشاره به این که فولاد صنعتی استراتژیک با نیاز به نقدینگی بالا است، افزود: با توجه به سرمایه بر بودن صنعت فولاد و نیاز به نقدینگی، نقش تأمین مالی در این صنعت بسیار تعیین‌ کننده است. مدیر عامل فولاد خراسان اذعان داشت: یکی از مهم‌ترین‌ انتظارات تولیدکنندگان فولاد از دولت، ساماندهی ابزار های تأمین مالی و تزریق نقدینگی به این صنعت است.

احمدی در پاسخ به این سؤال که میزان عرضه‌های فولاد خراسان در یک سال اخیر نسبت به قبل کاهش پیدا کرده،‌ بیان کرد: با توجه به رکود بازار محصولات ساختمانی، میزان تقاضا در بورس کالا نیز کاهش یافته است، از این رو برای تأمین نقدینگی مجبور به فروش در بازار یا به‌ صورت تهاتری هستیم.

حسین احمدی اظهار داشت: از آغاز فعالیت بورس کالا، محصولات فولاد خراسان در بورس عرضه شده و با رکود بازار و نبود متقاضی در بورس مجبور به عرضه‌های خارج از بورس و یا عرضه به‌ شکل تهاتری با شرکت‌هایی که مواد اولیه خود را از آن ها تأمین می‌کنیم، هستیم.

مدیر عامل شرکت فولاد خراسان در مورد برنامه‌ های تولید و صادرات شرکت عنوان کرد: برنامه تولید امسال با توجه به این که فولاد‌ سازی شماره ۲ نیز به مدار آمده بین ۸۵۰ تا ۹۰۰ هزار تن فولاد خام و ۶۵۰ هزار تن محصولات نهایی میلگرد و ۱۳۰۰ هزار تن آهن اسفنجی است که در ۹ ماه اخیر طبق برنامه پیش رفته و در برنامه نیز صادرات ۱۰۰ هزار تنی داشتیم که با توجه به روند صادرات از برنامه نیز جلوتر هستیم.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)