35060 - 031

صمت احتکار محصولات فولادی را بررسی می‌کند (بخش اول)

خروج تدریجی تقاضای غیرواقعی از بازار فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۳۸ ۳۱ شهریور ۹۷


در آشفته‌بازار این روزها که تورم افسارگسیخته و گرانی، بازار را دچار تلاطم کرده است، موضوعی که گاه و بیگاه به گوش می‌رسد، احتکار انواع مختلف کالاهاست که گویا در این میان آهن‌آلات نیز از این بهره بی‌نصیب نمانده است.


دلالان، معرکه‌گیران احتکار

البته در این میان کالاهایی همچون میلگرد بیش از سایر محصولات فولادی، اسیر احتکار شده است. البته این خبر را مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان عنوان کرده و گفته است که ۴ انبار بزرگ احتکار آهن و میلگرد، در اصفهان کشف و ضبط شده‌اند. به گزارش تسنیم، غلامرضا صالحی درباره اینکه بر اساس آمار سازمان تعزیزات حکومتی کشور، اصفهان در احتکار آهن و میلگرد در رده دوم استانی، بیشترین تخلفات را داشته است، بیان کرد: در آخرین بازرسی‌ها در اواخر مرداد، انبار ۱۹۶ هزار تنی میلگرد و تیرآهن در اطراف اصفهان و دور از شهر کشف شد که در آن بیش از ۷ هزار میلیارد ریال میلگرد و تیرآهن ضبط شده بود و در روزهای اخیر، ۴ انبار پر از محصولات احتکار شده کشف شده است.

وی درباره اینکه کالاهای کشف شده آهن و میلگرد برای کاهش قیمت‌ها در بازار اصفهان عرضه خواهند شد، گفت: تمام این اقلام کشف شده به نرخ کارشناسی شده برای مصرف‌کنندگان و جامعه هدف، از طرف شعبه تعزیرات حکومتی اصفهان صادر خواهد شد. صالحی در ادامه اضافه کرد: بر اساس اقدام این افراد محتکر در انباشت کالاها که موجب نابسامانی در سطح عرضه و نرخ این کالا برای جامعه مصرف‌کنندگان شده است، علیه آنها اعمال قانون می‌شود.

رد احتکار دو شرکت بزرگ فولادی

چندی پیش نیز خبری مبنی بر اینکه ۲ فولادساز بزرگ در اصفهان احتکار کرده‌اند، رسانه‌ای شد که رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در نامه‌ای به معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، ظن احتکار ۲ شرکت بزرگ فولاد مبارکه و ذوب آهن را رد کرد. محمود نوابی در نامه‌ای به مهدی کرباسیان رئیس هیات‌عامل ایمیدرو درباره ظن احتکار شرکت ذوب آهن و فولاد مبارکه اعلام کرد: در بررسی به عمل آمده و گزارش ارائه شده به رئیس ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کالا در ۶ شهریور امسال، ۲ شرکت نامبرده احتکاری انجام نداده‌اند./صمت

منبع:صمت

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)