35060 - 031

طلا ناجی بحران های ارزی در آینده می شود/نقش مهم فلز زرد برای کشورهای در تحریم

طلا
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۰۹ ۲۸ مرداد ۹۷


مشاور آزاد فلزات گرانبها با بیان اینکه بحران جهانی در راه است، می نویسد: «جهان ناگزیر در بحران ارزی گرفتار خواهد شد و این درحالی است که طلا و نقره به عنوان پول واقعی خودنمایی خواهد کرد.»


کارشناسان خرید طلا را به عنوان راهکاری برای مقابله با بحران های ارزی و کاهش ارزش پولی که در کشورها اتفاق می افتد می دانند. راشاتودی به نقل از مشاور آزاد فلزات گرانبها می نویسد: «جهان ناگزیر در بحران ارزی گرفتار خواهد شد و این درحالی است که طلا و نقره به عنوان پول واقعی خودنمایی خواهد کرد.»

کلادیو گرس گفت: مردم امروزه فراموش کرده اند که پول های کاغذی در سابق به عنوان خرید طلا و نقره استفاده می شد. امروزه پول های کاغذی چیزی فراتر از بدهی های دولتی نیست. این تحلیل گر مثالی درباره کشورهای ایران، ونزوئلا و ترکیه بیان می کند و می گوید ارزش پول این کشورها به شدت در برار دلار کاهش یافته و مردم برای خرید طلا و دیگر فلزات گرانبها هجوم آورده اند.

وی می گوید: همواره افزایش قیمت طلا به عنوان دماسنج بازار به حساب می آید و اگر قیمت بالا برود نشان می دهد که اشکالی در سیستم وجود دارد. وقتی قیمت طلا بالا می رود، هر فردی این مسئله را متوجه می شود که در اقتصاد این کشور اشکالی به وجود آمده است.

گرس می گوید: من هیچ شکی ندارم که بحران آینده دیگر منطقه ای نخواهد بود، بلکه یک بحران جهانی در راه است. امروزه همه بازار توسط دولت ها دستکاری می شود. از اوراق قرضه و بورس گرفته تا بازار مسکن. آنچه که باید گفته شود این است که احتمالاً طلا و نقره با تقویت ارزش دلار در کوتاه مدت کاهش می یابد اما حتی این زمینه ای برای افزایش قیمت فلزات در آینده خواهد بود.

وی همچنین گفت: پول های کاغذی زمانی که دولت ها اقدام به انتشار پول می کنند کاهش می یابد، اما این اقدام برندگانی نیز دارد اگرچه باعث می شود بسیاری بازنده شوند. این انتشار پول نارضایتی عمومی را در بین مردم ایجاد می کند و باعث می شود که پول های بدون پشتوانه به جامعه سرازیر شود.

پول های بدون پشتوانه معمولاً با اعتماد و باوری که در مؤسسات وجود دارد منتشر می شود، اما در حال حاضر سراسر شرکت های جهان با بحران تاریخی مواجه هستند. من معتقدم که پول بدون پشتوانه و شاید هم این سیستم فعلی مالی سرانجام تسلیم خواهد شد و مجریان این سیاست ها دیگر مجبور خواهند بود که آن را ادامه ندهند.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)