35060 - 031

ظرفیت تولید فولاد کشور به ۲۰۰ میلیون تن رسیده است.

صادرات محصولات فولادی افزایش یافت.
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۲:۱۵ ۲۸ خرداد ۹۷


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: ظرفیت تولید فولاد کشور در سال ۹۲، ۱۲۰ میلیون تن بوده که امسال به ۲۰۰ میلیون تن رسیده و این پیشرفت در سایه زحمات تلاش گران عرصه صنعت فولاد کشور بوده است.


جعفر سرقینی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: امروز نمی توان به کارخانه فولادی رفت که ذوب آهن اصفهان در آن نقشی نداشته باشد. او در ادامه افزود: روزی که ذوب آهن را بنا نهادند یک چرخه کامل بود که در چند سال اخیر این زنجیره بهم خورد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: سال ۹۲ ظرفیت تولید فولاد کشور ۱۲۰ میلیون تن بوده که امسال به ۲۰۰ میلیون تن رسیده و این پیشرفت در سایه زحمات تلاش گران عرصه صنعت فولاد کشور بوده است. سرقینی خاطرنشان کرد: امروز با افتخار می گوییم این زنجیره متعادل تر شده است، رمز بقای ذوب آهن در تولید بیشتر است اگر می خواهید پیشرفت کنید باید تولید را ارتقا دهید.

وی ادامه داد: در شرایط پیش رو ذوب آهن کمترین ریسک را دارد سایر شرکت ها ممکن است دچار چالش هایی شوند اما ذوب آهن می تواند با دغدغه کمتری فعالیت کند، هر چند تلاش میکنیم تحریم ها کمترین اثر را داشته باشد. معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: امروز صنعت فولاد بومی شده است و ذوب آهن در این مهم نقش اصلی داشته است. او با اشاره به میزان تولید فولاد کشور یادآور شد: در سند چشم انداز ۱۴۰۴ برخی از اهداف کمی درج شده که یکی از آن ها تولید ۵۵ میلیون تن فولاد است که حتما به آن خواهیم رسید.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)