37741350-55 031

عرضه محصولات فولاد اکسین در بورس کالا برای نخستین بار‌

عرضه محصولات فولاد اکسین در بورس کالا برای نخستین بار‌
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۲۵ ۱۲ شهریور ۹۷


اهواز : مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه بیش از ۹۵‌درصد مواد اولیه مصرفی ما تولید داخلی هستند، گفت: فولاد اکسین خوزستان برای نخستین بار محصولات خود را در بورس کالای ایرانی عرضه می‌کند..


…زیرا یکی از راه‌های نجات بنگاه‌های اقتصادی ارائه محصولات در بورس کالا و خرید مواد اولیه از آن است.

عبدالرضا محمودپور اظهار کرد: تا پیش از این، مواد اولیه را از بورس کالای ایرانی خریداری می‌کردیم اما محصولات تولیدی شرکت را در خارج از بورس عرضه می‌کردیم اما اکنون و برای نخستین بار محصولات خود را در قالب بورس عرضه خواهیم کرد. مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه عرضه کالا در بورس به دلیل رقابتی بودن آن حامی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است، تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت طی بخشنامه‌ای برای بورس کالای ایرانی، مواد فلزی را قیمت‌گذاری کرده است. این اقدام شاید به منظور حمایت از مصرف‌کنندگان باشد اما باعث فاصله گرفتن تولیدکنندگان کالا از فضای رقابتی می‌شود.

محمودپور اظهار کرد: اگر قیمت‌گذاری‌های انجام گرفته در بحث قیمت مواد فلزی ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، با کار کارشناسی و با کسب نظر تولیدکنندگان و برگزاری جلسات منسجم انجام می‌شد، از این طرح قیمت‌گذاری حمایت می‌کردیم اما در این زمینه نباید فضا ضد تولیدکننده یا مصرف‌کننده باشد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد برای اجرای این طرح قیمت‌گذاری کار کارشناسی خوبی انجام نشده است و وزارت صنعت بخشنامه قیمت‌گذاری مواد فلزی را بدون انجام کارهای کارشناسی صادر کرده است. در این زمینه قطعا اگر شرایط به همین روال پیش برود، بازرگانان دیگر علاقه‌ای به فعالیت در فولاد نخواهند داشت.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: اکنون بر اساس قیمت‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت به ازای هر یک کیلوگرم فولاد، مبلغ ۲۵۴۰ تومان قیمت تعیین شده است در حالی که این عدد، معادل هزینه تولیدکنندگان هم نیست و هیچ سوددهی برای آنها ندارد. محمودپور ادامه داد: درخواست داریم که قیمت‌ها واقعی و بر اساس استاندارد جهانی تعیین شود زیرا این کار قطعا باعث توسعه رقابت در بورس کالای ایرانی نیز می‌شود. یکی از مواردی که وزارت صنعت باید برای تسهیل‌گری صادرات انجام بدهد، افزایش رقابت‌پذیری است. وی با اشاره به شرایط و مشکلاتی که در صادرات محصولات فولادی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: شاید تا آبان فرصت صادرات از شرکت‌های فولادی گرفته شود و دیگر امکان صادرات نداشته باشیم. در صنعت فولاد کشور ۱۰ میلیون تن مازاد تولید سالانه وجود دارد و در این زمینه تقاضا داریم وزارت صنعت حداقل تا پیش از آبان که تحریم‌های جدید اعمال می‌شود، فرصت صادرات فولاد را از صادرکنندگان نگیرد. وی گفت: این تحریم‌ها از منظری برای ما خوب شده، زیرا واردات ورق‌های صنعتی که شرکت فولاد اکسین تولید می‌کرد، ممنوع شده و مصرف‌کنندگان به اجبار باید برای تامین نیاز و خرید خود به سمت شرکت فولاد اکسین آمده و از ما کالای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)