35060 - 031

عوامل موثر بر روند حرکتی طلا

عوامل موثر بر روند حرکتی طلا
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۴۹ ۲۲ فروردین ۹۷


تحلیلگران اقتصادی معتقدند قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام در بازارهای بین المللی قرار خواهد داشت.


بعضی تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال آمریکا در ماه مارس فشار زیادی را بر ارزش دلار و شاخص سهام در روزهای آینده وارد خواهد کرد و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس تاکید کرد: قیمت طلا احتمالا تحت تاثیر تنش های تجاری بین آمریکا و چین و کاهش ارزش دلار و افت شاخص سهام می تواند تا ۱۳۵۰ دلار در هر اونس افزایش یابد.

او افزود: البته انتظارات مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا در ماه های آینده وارد کند. اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک نیز بر این باور است که قیمت طلا می تواند در کوتاه مدت سطح مقاومتی ۱۳۵۵ دلاری را بشکند و در این صورت قیمت طلا با افزایش چشمگیرتری روبرو خواهد شد.

وی در ادامه گفت: تنش های سیاسی موجب افزایش نوسان در بازار سهام شده است. این روند در نهایت سبب تقویت قیمت جهانی طلا و سایر فلزات گرانبها خواهد شد. تحلیلگران بازارهای بین المللی معتقدند که تنش ها در روابط تجاری آمریکا و چین می تواند نهایتا به ضرر ارزش دلار شده و تقاضا برای فلزات گرانبها به خصوص طلا را افزایش دهد.

منبع:سایت طلا

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)