37741350-55 031

فراز و فرود بهای قراضه در بازارهای جهانی

واردات قراضه به آمریکا در اوج
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۲۲ ۲۸ آذر ۹۶

تکانه‌های افزایش نرخ فولاد باعث شده تا جرقه‌های قیمتی در بازار قراضه بیشتر شود، اگرچه آمارها از نوسان واردات قراضه در کشورهای دیگر خبر می دهد که در سلسله خبرهای مرکز خدمات فولاد ایران به آن اشاره شده است.

هفته قبل فعالیت بازار وارداتی قراضه در ترکیه کاهش یافت، ولی قیمت‌ها تغییر خاصی را نداشته اند. در سایر بازارها کمبود عرضه و تقاضای بالا سبب افزایش قیمت ها شد. کره جنوبی قیمت درخواستی برای خرید از ژاپن را تا ۵ دلار افزایش داد و توکیو استیل ژاپن نیز قیمت خرید از بازار داخلی قراضه را ۵ دلار افزایش داد. در ترکیه قراضه سنگین خلوص ۲۰-۸۰ حدود ۳۵۲ دلار هر تن سی اف آر باقی ماند. قراضه خرد شده نیز ۳۵۶ دلار هر تن سی اف آر بود. در ژاپن نرخ قراضه سنگین کلاس دو ۳۲۷ دلار هر تن شد. در کره‌ هیوندایی استیل نرخ درخواستی خرید قراضه از ژاپن را به ۳۲۰ تا ۳۲۴ دلار هر تن فوب افزایش داد. قراضه خرد شده وارداتی در هند نیز با ۵ دلار افزایش همراه بوده و ۵ تا ۳۶۰ دلار هر تن سی اف آر شده است.

واردات قراضه به آمریکا در اوج

در ۱۰ ماه ابتدای سال ۲۰۱۷ آمریکا ۹۸/ ۳ میلیون تن قراضه وارد کرده که بالاترین رکورد واردات قراضه در این ۱۰ ماه به این کشور است. به گزارش پلاتس، عرضه‌کننده‌های اصلی قراضه به آمریکا کشورهای کانادا، هلند، سوئد ، ژاپن و مکزیک می‌باشند. در این مدت واردات از ژاپن حدوداً دو برابر شده است. در این ۱۰ ماه آمریکا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد قراضه بیشتری وارد کرده است.

رشد واردات قراضه به کره جنوبی

کره جنوبی دومین وارد‌کننده بزرگ قراضه دنیا پس از ترکیه، در ماه نوامبر در واردات این ماده اولیه رشد جزئی داشته است. به گزارش استیل مینت، در این ماه کره ۵۱۰ هزار تن قراضه وارد کرده که با ۴ درصد رشد ماهانه همراه بوده است. میزان واردات نسبت به نوامبر ۲۰۱۶ حدود ۱۳ درصد افزایش داشته است. این کشور در کل سال قبل نیز ۶۴/ ۵ میلیون تن قراضه وارد کرده است. کره جنوبی همچنین در ۱۱ ماهه گذشته از سال میلادی جاری با رشد ۳ درصدی واردات قراضه همراه بوده است.

بازار قراضه شرق آسیا رو به بالا

کاهش موجودی قراضه آمریکا ( با احتساب افزایش واردات)، باعث افزایش قیمت آن در بازار قراضه کانتینری شرق آسیا شده است. به گزارش پلاتس، نرخ پیشنهادی قراضه سنگین ۲۰-۸۰ کانتینری آمریکا ۳۳۰ تا ۳۳۵ دلار درهر تن سی اف آر تایوان اعلام شده که با رشد قیمت هفتگی ۵ دلار در هر تن همراه بوده است.به نظر می رسد نرخ قراضه در بازار واردات شرق آسیا در راستای رشد بازار قراضه ژاپن و سایر کشورها رو به افزایش است.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)