37741350-55 031

فراز و فرود نرخ محصولات فولادی

محصولات فولادی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۸:۱۴ ۷ بهمن ۰۰

سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین هفته گذشته صعودی بود و از ۱۲۷ دلار به بیش از ۱۳۷ دلار هر تن سی اف آر چین بهبود داشت. نرخ برای سومین هفته متوالی صعودی بود. امید به بهبود تقاضا و بسته جدید محرک اقتصادی چین انگیزه‌ای برای روند صعودی بازار بود.


قراضه

متوسط نرخ قراضه وارداتی سنگین ۱ و ۲ ( ۲۰-۸۰ ) در ترکیه هفته گذشته در۴۷۰ دلار هر تن سی اف آر در ثبات ماند.

قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن صعودی بوده با ۲۹ دلار رشد به ۴۴۹ دلار هر تن فوب رسید. متوسط نرخ قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز ۱۶ دلار بالا رفته ۵۲۶ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

بیلت

در بازار بیلت صادراتی سی‌ای اس متوسط نرخ هفته گذشته با ۱۱ دلار بهبود به ۶۲۶ دلار هر تن فوب دریای سیاه رسید. بازار با افزایش فعالیت در سال نو میلادی روندی صعودی داشته است. در چین هم بیلت وارداتی با ۲۰ دلار بهبود به ۶۳۰ دلار هر تن سی اف آر رسید.

در ترکیه نرخ بیلت وارداتی ۶۵۰ دلار هر تن سی اف آر بود که تا ۲۰ دلار رشد داشت. نرخ بیلت صادراتی ترکیه نیز از ۶۵۵ تا ۶۶۰ دلار به ۶۶۵ تا ۶۷۰ هر تن فوب رسید.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا نرخ بیلت وارداتی از ۶۲۵ تا ۶۳۰ دلار به ۶۳۵ تا ۶۴۰ هر تن سی اف آر رسید.

همچنین هفته گذشته به گزارش متال بولتن، متوسط نرخ بیلت صادراتی ایران از ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار به ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار هر تن فوب رسید.

قیمت شمش روند نزولی داشت علت این امر کاهش نرخ در بورس فلزات و توقف تقاضا در بازار مقاطع بود.

بورس کالا برای فرار از رکود چند ماهه محدودیت هایی را که برای بخش بازرگانی گذاشته بود برداشت. این امر هم کمک چندانی به بهبود نرخ شمش نکرد و سهم عمده‌ای از معاملات در مچینگ بسته شد. بیشتر کارخانجات داخلی یا تولیدشان متوقف شده یا با انباشتگی موجودی روبه‌رو هستند که امیدوار هستند به‌تدریج موجودی‌ها در بازار هضم شود در حالیکه بورس همچنان به اعمال نرخ دستوری خود ادامه می‌دهد.

میلگرد

هفته گذشته نرخ میلگرد صادراتی سی‌ای اس در۶۹۰ تا ۷۳۵ دلار هر تن فوب بدون تغییر ماند.

در چین متوسط نرخ میلگرد صادراتی ۷ دلار بهبود هفتگی داشته ۷۵۰ دلار هر تن فوب ثبت شد. میلگرد صادراتی ترکیه نیز از ۶۹۵ دلار به ۷۰۰ تا ۷۱۵ دلار هر تن فوب بهبود داشت.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز میلگرد با رشد ۱۵ دلاری به ۷۲۰ دلار هر تن سی اف آر رسید. همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد در ۱۰۳۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد از ۸۳۵ یورو به ۸۲۲ یورو هر یورو درب کارخانه رسید.

قیمت میلگرد در ایران روند نزولی داشت. سرما تقاضا را به حداقل خود رسانده و از طرف دیگر فشار دولت برای کاهش نرخ در بورس همچنان ادامه دارد. این امر باعث شده بسیاری از کارخانجات در فکر صادرات میلگرد باشند. نرخ صادراتی میلگرد درب کارخانه به پایین تر از نرخ شمش در بنادر ایران رسیده است.

ورق

هفته گذشته ورق گرم صادراتی سی‌ای اس با ۵ دلار افت به ۷۶۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه رسید. متوسط نرخ ورق گرم صادراتی چین نیز با ۴ دلار بهبود۷۶۰ دلار هر تن فوب ثبت شد.

در ترکیه نرخ ورق گرم وارداتی از ۷۸۵ دلار به ۷۸۵ تا ۷۹۰ دلار هر تن سی اف آر تغییر کرد. ورق گرم وارداتی در جنوب شرق آسیا نیز در ۷۵۵ دلار هر تن سی اف آر باقی ماند. در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۸ یورو رشد داشته ۹۳۰ یورو هر تن درب کارخانه ثبت شد. در بازار داخلی امریکا نیز ورق گرم ۱۳۵۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه شنیده شد که ۵۰ دلار افت داشت. همچنین هفته گذشته متوسط نرخ اسلب صادراتی ایران بنا بر گزارش متال بولتن در ۵۶۰ دلار هر تن فوب بدون تغییر ماند. اسلب صادراتی سی‌ای اس نیز از ۵۸۵ تا ۶۰۰ دلار به ۶۰۰ دلار هر تن فوب رسید.

روزگار معدن

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)