35060 - 031

فولادسازان چینی و محدودیت های کاهش تولید تابستانی

گزارش هفتگی بازارهای فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۲۰ ۲۴ تیر ۹۷


حساسیت های دولت چین برای کاهش آلودگی هوا با توجه به سیاست های جدیدش بی سابقه است.


از اوایل ماه جاری میلادی چین برنامه استراتژی کنترل آلودگی هوا تا ۲۰۲۰ را اعلام کرده است که شامل افزایش برنامه های کاهش تولید زمستانه کارخانه ها از ۲۸ شهر سال گذشته به ۸۰ شهر می باشد. همچنین حمل سنگ آهن و زغال سنگ با کامیون از بنادر اصلی کشور نیز تا سال ۲۰۲۰ به کل ممنوع خواهد شد.

حال در این راستا تانگشان بزرگترین شهر تولید فولاد چین در استان هبی به تولید کننده های فولاد و کک دستور داده نه تنها باید در زمستان تولید را کاهش دهند بلکه در تابستان نیز با این محدودیت ها مواجه هستند. این محدودیت ها برای ۶ هفته از ۲۰ جولای تا ۳۱ آگوست سال جاری اعمال خواهد شد. مارس تا نوامبر ۲۰۱۸ نیز این تولید کننده ها ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش در تولید اجباری خواهند داشت.

گرچه برنامه کاهش تولید تابستان دقیقا اعلام نشده اما احتمالا تولید فولاد تا ۱۵۰ هزار تن در روز کاهش خواهد داشت. در واقع کارخانه ها با توجه به میزان آلایندگی با حداکثر ۵۰ درصد کاهش در تولید مواجه خواهند بود. ظاهرا خطوط تولیدی که تجهیزات سولفورزدایی و نیتریت زدایی نصب نکرده باشند باید تولید را کاهش دهند. مقامات این شهر چین در تلاشند آلاینده های دی اکسید سولفور را تا ۳۱ درصد، دی اکسید نیتروژن را تا ۲۱ درصد و مونوکسید کربن را تا ۲۴ درصد تا پایان آگوست سال جاری در مقایسه با نیمه نخست سال ۲۰۱۸ کاهش دهند.

همچنین اعلام شده تعداد فولادسازان شهر تانگشان تا سال ۲۰۲۰ نصف خواهد شد. در این شهر ۶۴ کارخانه که سال گذشته ۹۲٫۷ میلیون تن تولید داشتند و ۱۱ درصد کل تولید فولاد چین را در بر دارد فعال هستند. تا سال ۲۰۲۰ تعداد کارخانه ها کمتر از ۳۰ عدد خواهد شد و همچنین تا سال ۲۰۲۵ قرار است تعداد کارخانه های فولاد سازی این شهر به ۲۵ عدد برسد.

منبع:فولاد ایران

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)