35060 - 031

فولاد اروپا ۴۰ درصد ارزان می‌شود.

فولاد اروپا ۴۰ درصد ارزان می‌شود.
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۲:۱۵ ۱۹ خرداد ۹۷


تحلیل‌گران بر این باورند که با اجرایی شدن تعرفه‌های واردات فولاد در امریکا و اقدامات تلافی‌جویانه اروپا و مکزیک، اقتصاد این کشور به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.


از سوی دیگر پیش‌بینی می‌گردد، قیمت فولاد و آلومینیوم اروپا تا ۴۰ درصد کاهش یابد. وزیر بازرگانی ایالات متحده امریکا، ویلبر راس پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که از اول ماه ژوئن، اجرای تعرفه‌های ۲۵ درصدی واردات فولاد و ۱۰ درصدی واردات آلومنیوم از کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا آغاز می‌شود. در حالی که میانگین نرخ تعرفه کالاهای تجارتی میان امریکا و اتحادیه اروپا کمتر از سه درصد است، وضع چنین تعرفه‌هایی در سال‌های اخیر در روابط تجاری میان این دو بی‌سابقه است.

به نقل از سی‌ان‌ان مانی، اقدامات تلافی‌جویانه اروپا و مکزیک می‌تواند به شدت اقتصاد امریکا را تحت تاثیر قرار دهد. تحلیل‌گران معتقدند که حتی کسب‌وکارهایی که ارتباط چندانی با واردات آلومینیوم و فولاد ندارند با تصمیم اخیر دولت ترامپ آسیب خواهند دید؛ زیرا تقریبا قیمت تمامی کالاها افزایش خواهد یافت. هر دو فلز آلومینیوم و فولاد از مواد اولیه حیاتی برای خودروها، هواپیماها و لوازم خانگی در امریکا هستند.

صنایع مربوط به ساختمان‌سازی، تاسیسات، نفت و حتی صنایع غذایی نیز برای خطوط لوله، سیم‌ و کنسروهای مربوط به غذا و نوشیدنی به فولاد و آلومینیوم نیاز دارند. هنوز مشخص نیست که تصمیم ترامپ برای اجرایی کردن این تعرفه‌ها تا چه حد بر کاهش واردات تاثیر خواهد گذاشت. به عقیده تحلیل‌گران، بعید به نظر می‌رسد که صنایع فولاد امریکا بتوانند تمامی فولاد و الومنیوم مورد نیاز این کشور را تامین کنند. راه‌اندازی مجدد کارخانه‌های تعطیل‌شده تقریبا غیرممکن است و در صورت راه‌اندازی نیز، ادامه فعالیت آنها سال‌ها به طول می انجامد.

بنابراین کارخانه‌ها و صنایع امریکایی ناچار خواهند بود واردات این فلزات را ادامه دهند و بهای بیشتری بابت آنها بپردازند. در این صورت یا این صنایع به سودآوری کمتری می‌رسند یا با بالا بردن قیمت‌ها نمی‌توانند به رقابت ادامه دهند. پیش‌بینی می‌شود، تولیدکنندگان داخلی امریکا نیز از آنجا که دیگر نگران رقابت با فولاد و آلومنیوم وارداتی نیستند به راحتی قیمت‌ها را افزایش دهند؛ در این صورت صنایع امریکایی باز هم ناچارند بهای سنگینی برای سیاست جدید ترامپ بپردازند.

منبع:تجارت نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)