35060 - 031

فولاد خام؛ پیشرو در رشد تولید

فولاد خام؛ پیشرو در رشد تولید
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۴۵ ۲۴ مهر ۹۷


وضعیت شاخص های بخش معدن نشان می دهد طی ۵ ماه نخست امسال، به ترتیب ۱۷۶ و ۲۳۶ فقره گواهی کشف و پروانه اکتشاف صادر شده و فولاد خام در بین محصولات حوزه صنعت و معدن، بیشترین میزان رشد در تولید را ثبت کرده است


در بخش معدن تعداد ۴۱۸ فقره اکتشاف، ۱۷۶ فقره گواهی کشف و ۲۳۶ فقره پروانه بهره برداری صادر شده است. تعداد پروانه اکتشاف نسبت به دوره قبل ۱۳درصد رشد، گواهی کشف و پروانه بهره برداری به ترتیب ۹۶ و ۲۰ درصد کاهش داشته است.

طی ۵ ماه ابتدایی امسال، از بین ۴۵ محصول منتخب صنعتی و معدنی، ۲۳ محصول رشد و ۲۲محصول کاهش تولید داشته اند. میزان اشتغال پروانه های بهره برداری معدنی صادر ۱۹۲۶ نفر بوده که ۱۴ درصد کاهش را نشان می دهد. میزان حقوق دولتی وصول شده معادن در ۴ ماهه نخست امسال، ۲۲۵٫۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد کاهش داشته است.

فولاد خام؛ رکورددار رشد تولید

این گزارش می افزاید در بخش تولید، انواع خودرو سواری ۱۱٫۵ درصد و لوازم خانگی و سیمان به ترتیب ۲۲٫۱ و ۲٫۳ کاهش تولید داشته اند؛ این در حالی است که فولاد خام با ۹٫۳ میلیون تن، ۱۰۸ درصد، بیشترین میزان رشد در بخش تولید را به نام خود ثبت کرده است.

در ۵ ماهه نخست امسال تعداد ۳۲ طرح سرمایه گذاری خارجی معدنی، صنعتی و تجاری با مجموع سرمایه گذاری ۵۸۰٫۷ میلیون دلار، به تصویب هیات سرمایه گذاری رسیده است. همچنین طی این مدت، صادرات کالاهای غیرنفتی برابر ۴۶٫۳ میلیون تن با ارزش ۱۹٫۳ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی کاهش ۲٫۹ و به لحاظ ارزش یورویی ۱۱٫۵ درصد کاهش داشته است

منبع:مرکز ملی فولاد ایران

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)