37741350-55 031

فولاد مبارکه دلار ۴۲۰۰ تومانی را پذیرفت اما خریداران نه!

فولاد مبارکه دلار 4200 تومانی را پذیرفت اما خریداران نه!
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۲۷ ۴ اردیبهشت ۹۷


ورق گرم فولاد مبارکه ۱۸۲ تومان ارزان شد/ مبارکه دلار ۴۲۰۰ تومانی را پذیرفت اما خریداران نه!


امروز ۴ اردیبهشت ماه در حالی انواع ورق های فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا عرضه شد که حاشیه های پیرامون آن دو سه روزی است توجه فعالان بازار فولاد را به خود جلب کرده است. ابتدا در بعدازظهر دوم اردیبهشت ماه اطلاعیه غیر رسمی عرضه ۴۰ هزار تن ورق گرم B فولاد مبارکه برای سوم اردیبهشت منتشر شد ولی به علت اختلاف نظرات پیرامون قیمت پایه ۲۷۹۵ تومانی، اطلاعیه رسمی این عرضه صادر نشد و عرضه مذکور به ۴ اردیبهشت موکول شد؛ ولی این بار با قیمت پایه ۲۵۲۰ تومان یعنی ۲۷۵ تومان ارزان تر از قیمت پیشنهادی قبلی!

بالاخره پس از هجمه های هدفمند زیادی که علیه فولاد مبارکه شد، این عرضه ۴۴ هزارتنی امروز انجام شد و به دلیل قیمت بسیار جذاب، بیش از ۹۳ هزار تن تقاضا برای آن به ثبت رسید به گونه ای که قیمت پایه با رقابت ۹ درصدی و ۲۲۶ تومان افزایش به ۲۷۴۶ تومان رسید اما هنوز هم ۱۸۲ تومان از قیمت نهایی معامله قبلی ارزان تر است!

آخرین عرضه ورق گرم B فولاد مبارکه در تاریخ ۲۰ فروردین ماه انجام شد که طی آن ۴۸ هزار تن ورق گرم تولیدی این شرکت با قیمت میانگین ۲۹۲۸ تومان مورد معامله قرار گرفت. این معامله قبل از تک نرخی شدن ارز صورت گرفته بود و معاملات امروز، نخستین معاملات ورق فولاد مبارکه پس از اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومانی دلار است.

با توجه به رفتار عرضه و تقاضا در معامله امروز ورق گرم فولاد مبارکه می توان گفت فولاد مبارکه به نرخ رسمی ۴۲۰۰ تومانی دولت برای نرخ دلار تمکین کرد و قیمت پایه را با همین نرخ تعیین نمود ولی با توجه به تفاوت زیاد بین این قیمت ورق گرم و محصولات تکمیلی آن به ویژه لوله و پروفیل، آنقدر جذابیت در این قیمت پایه بود که متقاضیان نرخ های بالاتر را هم سودآور ارزیابی کرده و اقدام به رقابت برای خرید کردند. بنابراین ورق فولاد مبارکه بیش از پیش ارزان شده و فرصت صادراتی برای صنایع تکمیلی ورق، طلایی تر شده است. انشاالله که به جای هجمه های متعدد و همیشگی به فولاد مبارکه، برای بهره برداری از این فرصت استثنایی اقدام کنند.

منبع:چیلان

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)