35060 - 031

فولاد چین خواستار جلوگیری از افزایش واردات

فولاد چین
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۱۴ ۲ مهر ۹۹

به نقل از رویترز، انجمن آهن و فولاد چین (CISA) گفت: تولیدکنندگان اصلی فولاد کشور پیشنهاد داده اند که جلوی افزایش شدید واردات فلزات صنعتی گرفته شود و خرید قراضه فولادی از خارج نیز تسهیل گردد.


بخش فولاد چین انتظار تقاضای بیشتر را برای سه ماهه چهارم سال دارد و خواستار جلوگیری از افزایش واردات است.

۹ شرکت فولادساز ازجمله بزرگترین تولیدکنندگان چین شامل گروه فولاد Baowu، گروه Shougang و گروه Ansteel که در کنفرانس CISA در تاریخ ۹ سپتامبر حضور داشتند گفتند: اختلالات ناشی از ویروس کرونا و افزایش هزینه های تولید، نگرانی هایی را درمورد بازار فولاد ایجاد کرده است.

بدنه بخش فولاد چین (سیسا) به استناد درخواست شرکت ها گفت: بخش فولاد شاهد افزایش تقاضا، عرضه کافی، کاهش اما هنوز بالای موجودی، تثبیت عملکرد در نیمه دوم سال خواهد بود.

کارخانه های فولاد به این انجمن توصیه کرده اند که نظارت بر تجارت فولاد را تقویت کند و ادغام ها و سازماندهی مجدد را پیش برده و تقاضای بالا برای مواد اولیه را تسهیل نماید.

بخش فولاد چین با توجه به همه گیری و پاندمی کرونا در سال ۲۰۲۰، روند تقاضای کم رونق جهانی را پشت سر گذاشته است و اکنون توسط محرک های اقتصادی زیادی مانند سرمایه گذاری در زیرساخت ها پشتیبانی شده اما با افزایش قیمت مواد اولیه و واردات فولاد نیز متضرر شده و آسیب می بیند.

مصرف کننده برتر فلزات در جهان طی ماه های اخیر خرید نورد گرم و محصولات نیمه نهایی فولاد را افزایش داده و با قیمت های پایین تر خارج از کشور، تغذیه می شود.

مجموع واردات محصولات فولادی این کشور در هشت ماه نخست سال ۲۰۲۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۹٫۶ درصد جهش داشته است.

آقای He Wenbo، رئیس هیئت مدیره CISA در این کنفرانس گفت که چین اخیرا واردات خالص فولاد را به درستی درک کرده و در میان اوضاع آشفته بین المللی برای حفاظت از صنعت خود اقدامات جدیدی انجام می دهد.

سیسا به استناد به گفته های رئیس انجمن آهن و فولاد چین در بیانیه ای گفت: در دراز مدت، اصلاح تجارت یک شمشیر دو لبه است و راه حل اساسی افزایش رقابت پذیری شرکت ها است. فضای زیادی برای کاهش هزینه های سازمانی وجود دارد.

تحلیل: در رابطه با ادامه واردات محصولات نیمه نهایی فولادی (بیلت و‌ اسلب) در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ و بعد از تعطیلات اول الی هشتم اکتبر توسط چین، یک سناریو قوی متصور است:
«نوردکارها همچنان به واردات محصولات نیمه نهایی اقدام خواهند نمود ولی تحت فشار فولادسازان مطرح چینی، سیسا واردات را سهمیه بندی خواهد نمود. در اینصورت انتظار افزایش قیمت جدی منتفی خواهد بود و با رنج قیمت های فعلی، چین به واردات بیلت و اسلب ادامه خواهد داد.»

جعفری طهرانی

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)