37741350-55 031

قراضه آمریکا برای ترکیه گران شد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۸:۵۴ ۵ بهمن ۰۱

رشد تقاضای داخلی برای محصول قراضه در آمریکا، مانع از آن شد که صادرکنندگان آمریکایی این محموله، حاضر به ارائه تخفیف به فولادسازان ترکیه شوند و به این ترتیب این محصول مجددا گران شد. این در حالی است که آغاز تعطیلات سال نو در چین، باعث شده است تا بخش قابل‌توجهی از بازارهای کالایی دنیا با فروکش‌ تقاضا مواجه شوند.


به گزارش «اکوایران»، تعطیلات سال نو در چین که طولانی‌‌‌ترین تعطیلات سراسری در این کشور به شمار می‌رود، آغاز شده و فعلا خبری از بازار آهن و فولاد در جنوب شرق آسیا نیست.
قراضه ۹ دلار گران شد

اما پلتس از افزایش ۹دلاری هر تن قراضه وارداتی به ترکیه در روز دوشنبه ۲۳ژانویه خبر داد؛ به این ترتیب هر تن قراضه ممتاز تحویل این کشور برابر ۴۰۹دلار به‌ازای هر تن ارزیابی شد. این رشد نرخ روزانه درحالی در این بازار رقم خورد که ظرف سومین هفته ژانویه، این محصول به دلیل کاهش تمایل فولادسازان به خرید، افت قیمت ۱۵دلاری داشت و تا کف کانال قیمتی ۴۰۰دلار عقب نشسته بود. در روز ابتدایی هفته جاری خبری مبنی بر انعقاد قرارداد خرید قراضه با مبدا ایالات‌متحده آمریکا در محدوده قیمت ۴۱۰دلار به‌ازای هر تن تحویل ترکیه منتشر شد. در عین حال برخی فعالان بازار از فروش این محصول با مبدا ایالات‌متحده خبر دادند. این در حالی بود که به گفته منابع پلتس، از نرخ این محصول با مبدا بالتیک تا حدودی کاسته شد و در نهایت پلتس بهای قراضه ممتاز تحویل ترکیه را برابر ۴۰۹دلار به‌ازای هر تن ارزیابی کرد. به گفته یکی از نمایندگان پلتس در ترکیه، تامین‌‌‌کنندگان آمریکایی قراضه، ظرف یک‌هفته اخیر از قیمت‌های اعلامی خود کوتاه نیامده‌‌‌اند. در عین حال گفته می‌شود که وضعیت بازار قراضه در ترکیه پررونق بوده و این موضوع فرصت عدم‌کاهش قیمت این محصول تحویل ترکیه را برای آنها فراهم می‌کند.

فشار بهای میلگرد بر بازار قراضه

در شرایطی بر نرخ قراضه وارداتی به ترکیه ظرف روز ابتدایی هفته افزوده شد که پلتس، بهای میلگرد صادراتی فوب این کشور را بدون تغییر نرخ برابر ۶۸۵دلار به‌ازای هر تن ارزیابی کرد. به این ترتیب اختلاف روزانه میان بهای میلگرد صادراتی ترکیه و قراضه وارداتی در ۲۳ ژانویه، ۲۷۶دلار در هر تن ارزیابی شد که این رقم کاهش روزانه ۹دلاری داشت. کاهش فاصله قیمتی مانعی در مقابل رشد بیشتر بهای قراضه است./دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)