37741350-55 031

قیمت سنگ آهن با امید به اقدامات بسته محرک چینی افزایش یافت.

سنگ آهن
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۸:۲۹ ۲۷ فروردین ۰۱

کابینه روز چهارشنبه گفت چین از کاهش به موقع نسبت های ذخایر الزامی و سایر ابزارهای سیاستی برای حمایت از اقتصاد و همچنین صنایع و شرکت های کوچک آسیب دیده از همه گیری استفاده خواهد کرد.
شانگهای، پایتخت تجاری چین، ۲۵ میلیون نفر از ساکنان خود را برای تقریباً سه هفته قرنطینه کرده است، زیرا مقامات تلاش می کنند تا بزرگترین شیوع کووید-۱۹ در این کشور را از زمان اولین بار شناسایی ویروس کرونا در شهر ووهان در اواخر سال ۲۰۱۹ مهار کنند.

محدودیت‌ها در شانگهای و سایر شهرهای چین در زنجیره‌های تامین جهانی موج می‌زند و برخی از کارخانه‌ها مجبور به تعطیلی و افزایش تاخیر در بنادر شده‌اند.

لی ونتائو، تحلیلگر Tianfeng Futures تاکید کرد که برخی از شهرهای چین اخیراً سیاست های فروش ملک خود را کاهش داده اند.

فروش املاک و مستغلات در حال بهبود است، و بازار عمدتاً بر روی مدت زمان لازم برای انتقال (این حرکت) به بخش توسعه املاک متمرکز است.

لی همچنین انتظار دارد تقاضای فولاد در نیمه دوم سال بهبود یابد و قیمت مواد خام فولادسازی مانند سنگ آهن، کک و قراضه فولاد همچنان بالا است و سود کارخانه‌ها را کاهش می‌دهد.

انجمن جهانی فولاد (WorldSteel) روز پنجشنبه اعلام کرد: تقاضای جهانی فولاد احتمالاً امسال با ۰٫۴ درصد رشد به ۱٫۸۴ میلیارد تن خواهد رسید که از رشد ۲٫۷ درصدی در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

ورلد استیل گفت: «انتظار بهبود مستمر و پایدار از همه‌گیری به دلیل جنگ در اوکراین و افزایش تورم متزلزل شده است.

این تاثیر همچنین از طریق قیمت های انرژی و کالاها – به ویژه مواد خام برای تولید فولاد – و ادامه اختلالات زنجیره تامین که صنعت فولاد جهانی را حتی قبل از جنگ نیز نگران می کرد، در سطح جهانی احساس خواهد شد.

این انجمن گفت: تقاضا در چین که حدود نیمی از مصرف جهانی فولاد را تشکیل می دهد، اکنون انتظار می رود در سال جاری ثابت بماند.

در این بیانیه آمده است: «خطرات منفی بیشتری ناشی از افزایش مداوم عفونت‌های ویروسی در برخی از بخش‌های جهان، به‌ویژه چین، و افزایش نرخ بهره وجود دارد».وبسایت ماینینگ

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)