35060 - 031

قیمت فولاد کاهش می یابد

قیمت فولاد کاهش می یابد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۰۷ ۲۱ شهریور ۹۷


معاون معدنی وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: با تمهیدات اندیشیده شده به زودی قیمت فولاد و سایر مقاطع کاهش فوق العاده یافته و قیمت میلگرد به کیلویی ۳۵۰۰ تومان خواهد رسید.


کاهش قیمت در انتظار فولادجعفر سرقینی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما افزود: از ۲۴ شهریور امسال فقط کسانی قادر به خرید از بورس کالا خواهند بود که سفارش آنها در سامانه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت، ثبت شده باشد.

وی اضافه کرد: قیمت فولاد تا کیلویی ۳۸۰۰ تومان کاهش یافته بود اما با افزایش قیمت ارز قیمت فولاد نیز تا ۴۸۰۰ تومان افزایش یافت که با تغییرات انجام شده به کیلویی ۴ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۴۲۰۰ تومان کاهش یافت که پیش‌بینی می‌کنیم قیمت فولاد به زودی به کیلویی ۳۵۰۰ تومان تا ۳۶۰۰ تومان برسد. سرقینی همچنین گفت: عرضه محصولات فولادی از اول مرداد تا کنون حدود ۷۵۰ هزار تن بوده که فقط ۱۵ هزار تن از این میزان میلگرد و مقاطع طویل بوده است.

وی افزود: از امروز سقف رقابتی برای عرصه در بورس برداشته می شود ضمن اینکه از فولادسازان بزرگ تعهد گرفتیم تا افزایش ۳۰ درصدی در عرضه به بورس کالا داشته باشند که پیش بینی می کنیم با وجود کاهش قیمت انواع مقاطع فولادی و به ویژه کاهش قیمت میلگرد به کیلویی ۳۵۰۰ تومان در بازار، درآمد فولادسازان در بورس نیز ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یابد.

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)