35060 - 031

مهمترین اخبار روز بازار آهن و فولاد

سنگ آهن
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۴۶ ۱۴ بهمن ۹۷

در این خبر به گزیده ای از مهمترین خبرهای فولادی امروز در خصوص صادرات ۵۵ درصد محصولات فولاد هرمز و ثبات قیمت سنگ آهن می پردازیم.
صادرات ۵۵ درصدی محصولات هرمز طی سال جاری

فرزاد ارزانی: بر اساس دستورالعمل اعلامی باید حدود ۹۰ درصد ارز را به بانک مرکزی بدهیم و قاعدتاً با ۱۰ درصد ارز نمی توانیم نیازهای شرکت از لحاظ مواد اولیه ، مصرفی را برآورده کنیم و بر این اساس شرکت با چالش مواجه می شود.

وی با بیان اینکه تهاتر گام بلندی برای حل شدن بخشی از مشکلات در شرایط فعلی بوده و با اشاره به بحث تحریم ها افزود: یکی از مسائلی که می توان با انجام آن فشار تحریم ها را کاهش داد، تهاتر بخشی از هزینه ها طی زنجیره تولید یعنی از معدن تا رسیدن کالا به دست مصرف کننده نهایی است.

وی با اشاره به اینکه قاعدتاً در این چرخه عده ای طلبکار و برخی نیز بدهکار هستند، با تهاتر بخشی از مشکلات با سعه صدر و بلنداندیشی از طریق تهاتر بین شرکت ها انجام شود.

ارزانی با اشاره به صادرات تقریبی ۵۵ درصد محصولات فولاد هرمزگان طی سال جاری و علی رغم همه مشکلات گفت: مطابق با برنامه ریزی های انجام شده در ۲ ماه آینده تا پایان سال و زمان باقیمانده صادرات شرکت وضعیت بهتری خواهد داشت.


برای مقابله با تحریم‌ها برنامه داریم/ تأمین نیازهای فولاد مبارکه با تمرکز بر توان داخلی

مدیرعامل فولاد مبارکه یادآور شد: راهکارهایی برای مقابله با تحریم‌ها پیدا کرده‌ایم و برای تأمین تجهیزات مورد نیاز، تمرکز شرکت بر استفاده از توان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان است و اگر مذاکرات با اروپا نیز به نتیجه برسد کار ما روان‌تر خواهد شد.

عظیمیان در خصوص مدل مالی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌ها نیز اذعان کرد: با فراخوانی که صورت گرفته، درخواست‌های متعددی از سوی صاحبان ایده و شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع نیازهای فولاد مبارکه صورت گرفته و حدود ۷۰ ایده ثبت شده که سه بخش متالورژی، برق و مکانیک را در بر می‌گیرد و از سوی دیگر با انعقاد قراردادهای بلندمدت سه، پنج و هفت ساله این اطمینان را به سرمایه‌گذاران می‌دهیم که حتی اگر تحریم هم برداشته شده یا اتفاق دیگری رخ دهد، آن‌ها به کار خود ادامه دهند و مطابق قرارداد کار کنند.


پایداری رشد سنگ‌آهن با دو تحلیل

قیمت سنگ‌آهن ۶۲ درصد، روز جمعه با رشد ۴/ ۲درصدی قیمت و رشد هفتگی ۱۶ درصدی به ۸۶ دلار و ۹۳ دلار رسید که بالاترین قیمت از آوریل ۲۰۱۷ تا‌کنون بوده است و نشان از جهش شدید قیمت این کالا در بازارهای جهانی دارد.

منبع:دنیای اقتصاد/ماین نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)