35060 - 031

مهمترین اخبار روز بازار آهن و فولاد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۲۳ ۱۵ بهمن ۹۷

بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد: در مورد فعالیت‌های شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی بدون داشتن تحقیق و توسعه نمی‌توان فعالیت تولیدی را به‌روز نگه داشت و با رقبای جهانی رقابت کرد


لزوم نهادینه‌سازی فرهنگ تحقیق و توسعه در سازمان‌ها

بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد: در مورد فعالیت‌های شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی بدون داشتن تحقیق و توسعه نمی‌توان فعالیت تولیدی را به‌روز نگه داشت و با رقبای جهانی رقابت کرد. در کشور ما نیز کم و بیش به موضوع تحقیق و توسعه در بخش معدن و صنایع معدنی اهمیت داده شده که این امر در برخی حوزه‌ها قوی‌تر و در برخی ضعیف‌تر بوده است.

دید کلی در اکثر شرکت‌ها در کشور ما به تحقیق و توسعه آن است که هزینه صورت گرفته باید بلافاصله جبران شود. در حالی که از نام تحقیق و توسعه مشخص است، امکان دارد که از تحقیق در مورد ۱۰ مقوله، ۹ تحقیق جواب مثبت ندهند. اما اگر یک تحقیق جواب مثبت داشته باشد و به نتیجه برسد، می‌تواند تحول بزرگی ایجاد کند. بنابراین لازم است فرهنگ تحقیق و توسعه شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی در کشور ما به‌عنوان یک اجبار رقابتی اهمیت داده شود.

تحلیلی بر رشد سودآوری فولادسازان چینی در سال ۲۰۱۸

به گزارش فولاد۲۴ و به نقل از چیلان، گزارش انجمن آهن و فولاد چین نشان می دهد سود شرکت های عضو این انجمن در بین ماه های ژانویه تا نوامبر به ۲۸۰ میلیارد یوان رسیده که گویای رشد ۶۳.۵۴ درصدی می باشد.

بهبود سودآوری ناشی از این است که دولت مرکزی با هدف کاهش ظرفیت مازاد صنعت فولاد، ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تن از ظرفیت این حوزه را پیش از اتمام برنامه اصلی و برنامه ریزی شده برای سال ۲۰۲۰ کاسته است. به عبارت دیگر چین پیش از موعد به برنامه و اهداف از پیش تعیین شده خود رسیده است.

با این حال رئیس انجمن آهن و فولاد چین هشدار داده که اساس پایداری سودآوری با توجه به افزایش هزینه ها، ناپایدار است درحالی که قیمت فولاد به دلیل عواملی مانند تقاضا و رشد تولیدات، کاهشی شده است.

افزایش ۷۳ درصدی سرمایه شرکت فولاد مبارکه

سرپرست معاونت اقتصادی و مالی فولاد مبارکه گفت: مجوز افزایش سرمایه سنگین و جذاب شرکت از محل سود انباشته توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد و به این ترتیب سرمایه شرکت با ۷۳ درصد رشد از ۷ هزار و ۵۰۰ به ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)