35060 - 031

نرخ دلار در بازار غیر رسمی/ فریب دلالان را نخورید

نرخ دلار در بازار غیر رسمی/ فریب دلالان را نخورید
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۱۶ ۱۲ اسفند ۹۶


عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است محدودیت در فروش ارز تبعات منفی در پی دارد؛ به گونه ای که در حال حاضر در بازار غیر رسمی دلار بیش از ۴۷۰۰ تومان فروخته می‌شود.

محمد حسین برخوردار گفت: اکنون مدتی است که به بیش تر صرافی ها ارز نمی‌دهند و در بازار غیر رسمی قیمت دلار ۴۷۷۰ تومان است ولی نرخی که در سایت های رسمی اعلام می شود حدود ۴۴۶۰ تومان است. این در حالی است که در بازار غیر رسمی شرایط متفاوت است.

وی افزود: اگر سیاست و برنامه ای نباشد و بانک مرکزی مرکز الکترونیک را راه نیندازد و از این طریق ارز در اختیار متقاضیان واقعی قرار ندهد، مطمئنا قیمت ها بالا خواهد رفت و باعث شکل گرفتن بازار غیر رسمی می گردد و مردم هم به طرف بازار غیر رسمی می روند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: وقتی مردم به صرافی مراجعه می کنند و صرافی ارز نداشته باشد برای فروش یا به هر دلیل ارز نفروشد بازار غیر رسمی شکل خواهد گرفت که به قیمت های بالاتری ارز را عرضه می کنند. برخوردار تصریح کرد: یکی از اشتباهات دولت این بوده است که در این چند سال اخیر با یک شیب ملایمی قیمت ارز را بالا نبرد. اگر این سیاست اعمال می شد فنر ارز هم رها نمی شد.

وی با اشاره به این که تخصیص ارز مبادله‌ای بسیار محدود شده است، اظهار داشت: در حال حاضر به غیر از برخی کالاهای اساسی به سایر کالاها و صنایع ارز مبادله‌ای داده نمی شود و یکی از دلایل افزایش نرخ ارز در ماه های اخیر هجوم کارخانه ها در آخر سال میلادی به بازار ارز بود که باید با طرف های مقابل‌شان تسویه حساب می کردند. در مجموع به نظر می رسد که دولت به سمت تک نرخی شدن ارز حرکت کرده، زیرا تخصیص ارز مبادله ای بسیار کم شده است.

منبع:ایسنا

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)