35060 - 031

نشست ویژه کرباسیان با مدیران فولاد مبارکه اصفهان

نشست ویژه کرباسیان با مدیران فولاد مبارکه اصفهان
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۵۶ ۲۳ اردیبهشت ۹۷


دکتر بهرام سبحانی: امسال ۱.۸ میلیون تن صادرات داریم.


روز گذشته جلسه مشترک مدیران ایمیدرو با حضور دکتر کرباسیان ریاست هیات عامل ایمیدرو و مدیران فولاد مبارکه با حضور دکتر سبحانی و مدیران ارشد فولاد در اصفهان برگزار شد. به گزارش صمت؛ نشست ویژه مدیران ایمیدرو و اعضا هیات رییسه مجتمع فولاد مبارکه اصفهان در ساختمان اصلی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برگزار شده است. در این نشست دکتر سبحانی‌ مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به ارائه آخرین دستاوردهای این مجموعه در حوزه استفاده از فناوری های به روز و صرفه جویی در آب پرداخت.

سبحانی در این نشست اظهار داشت: در این مجموعه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم حدود ۳۵۰ هزار نفر است. فولاد مبارکه امسال ۹.۳ میلیون تن تولید خواهد داشت که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل (۸.۶۰۰ میلیون تن) از رشد خوبی برخوردار بوده است. وی همچنین تصریح کرد: مصرف اب فولاد مبارکه برای هر تن فولاد از ۱۶.۶ میلیون متر مکعب به ۴.۳ متر مکعب کاهش یافت که نشان از کاهش ۷۵ درصدی مصرف اب این شرکت می دهد.

مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان افزود:‌ تا پایان سال یک سوم از مصرف آب فولاد مبارکه از پساب شهرهای اطراف تامین می شود. این شرکت ۳۵۰ میلیارد تومان برای این برنامه سرمایه گذاری کرده است. به تازگی نخستین سیستم پساب تصفیه شده وارد کارخانه شده است. این مجموعه همچنین ۱۰ پروژه در امور مسوولیت اجتماعی اجرا کرده که شامل احداث ورزشگاه، مصلا، بنیاد امور بیماری های خاص، احداث کنار گذر، کمک به زلزله زدگان و… در استان است. او در ادامه گفت: ۲۵ درصد مشتری فولاد مبارکه صنایع لوله و پروفیل و ۲۲ درصد نورد کاران هستند. ۲۵ درصد تولیدات مبارکه در سال ۹۶ صادر شد. تولید سال قبل به ۸.۶ میلیون تن رسید.

امسال تولید به ۹.۴ میلیون تن می رسد. برنامه سال ۹۸ و ۱۴۰۴ به ترتیب رسیدن به ظرفیت ۱۲ میلیون و ۲۵ میلیون تن است. سبحانی همچنین عنوان کرد: برنامه سال جاری در فروش داخلی ۵.۸ میلیون تن است که معادل ۷۶درصد مجموع تولیدات محسوب می‌شود. همچنین ۱.۸ میلیون تن صادرات خواهیم داشت. غیر از این موارد یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن از تولیدات کیفی(۷۷ درصد) به بازار داخلی و ۳۵۰هزار تن صادر خواهد شد.

دکتر سبحانی در ادامه تاکید کرد: سود هر سهم از ۶۸۶ ریال سال ۹۶ به ۷۷۲ریال در سال جاری می‌رسد.

منبع:گسترش نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)