35060 - 031

نظر تحلیلگران درباره مهم ترین رویدادهای اقتصادی جهان

نظر تحلیلگران درباره مهم ترین رویدادهای اقتصادی جهان
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۵۴ ۲۲ اسفند ۹۶


اینوستینگ اعلام کرد:بازارهای مالی بین المللی طی هفته آینده متمرکز بر آمارهای نرخ تورم آمریکا خواهد بود.


تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که آمارهای تورم آمریکا مهمترین رویداد اقتصادی هفته آینده است که می تواند تاثیر زیادی بر سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا داشته باشد. آمارهای خرده فروشی آمریکا در ماه فوریه نیز منتشر خواهد شد. این آمارها می تواند تاثیر زیادی بر نشست ۲۰ و ۲۱ مارس فدرال رزرو داشته باشد.

بر این اساس آمارهای تورم آمریکا روز سه شنبه از سوی وزارت بازرگانی منتشر می گردد. تحلیلگران پیش بینی می کنند که شاخص قیمت مصرف کننده در ماه فوریه ۰.۲ درصد افزایش داشته باشد . این رقم در ماه ژانویه ۰.۵ درصد رشد داشته است. نرخ تورم آمریکا نسبت به سال قبل ۱.۸ درصد رشد داشته که نسبت به ژانویه تغییری نداشته است. فدرال رزرو سعی کرده است تا تورم را به ۲ درصد برساند. افزایش تورم می تواند کاتالیزور مناسبی برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باشد.

از سوی دیگر آمارهای خرده فروشی آمریکا در ماه فوریه قرار است چهارشنبه منتشر گردد. پیش بینی می شود این رقم در ماه گذشته با رشد ۰.۳ درصدی روبرو شده است. هزینه های مصرفی ۷۰ درصد رشد اقتصادی آمریکا را تشکیل می دهد. این آمارها نیز تاثیر مهمی بر تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره در نشست مارس خواهد داشت. تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست مارس به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.

منبع:سایت طلا

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)