37741350-55 031

نقش محوری بورس‌کالا در تنظیم بازار فولاد

نقش محوری بورس‌کالا در تنظیم بازار فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۱۸ ۷ اسفند ۹۶

عصر روز گذشته نشست شرکت‌های فولادساز، تشکل‌های صنایع پایین دستی فولاد و متصدیان دولتی در ستاد تنظیم بازار فولاد برگزار شد. در این جلسه مواردی مانند بررسی افزایش قیمت محصولات، کمبود شمش، لزوم اجرای قانون ۸۹ درصد قیمت میلگرد برای تعیین قیمت شمش، صادرات شمش مورد بررسی قرار گرفت.


دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران درباره نتایج نشست دیروز ستاد تنظیم بازار فولاد اذعان کرد: در نشست دیروز ستاد تنظیم بازار فولاد، مواردی در مورد لزوم توازن زنجیره فولاد مطرح شد و بورس‌کالا نیز به عنوان محور تنظیم بازار فولاد مورد تاکید قرار گرفت سیدرسول خلیفه سلطان افزود: در این نشست مقرر شد آقای سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صمت طی جلساتی با حضور مدیران بورس کالا، ایجاد توازن در زنجیره فولاد و عرضه و تقاضا را مورد بررسی قرار دهند.

او با اشاره به این که در این جلسه از سازوکار بورس کالا به عنوان بهترین مکانیسمی که معاملات کالایی باید در آن انجام شود، حمایت شد، تصریح کرد: اوضاع بازار فولاد و اتخاذ تصمیم برای بهبود آن باید در جلسات کارشناسی از سوی ستاد تنظیم بازار مورد بررسی قرار گیرد و نمی‌توان به صرف بیان کلی گویی تصمیم مناسبی را برای بهتر شدن شرایط گرفت.

گفتنی است، در این جلسه معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم آرامش و نظارت بر بازار، ایجاد گفتمان مشترک میان صنایع بالادست و پایین دست، نقش محوری بورس کالا به عنوان مرجعی شفاف در تنظیم بازار فولاد، دیرهنگامی اجرای سیاست ها و پایش سامانه بهین یاب تاکید کردند. در پایان این جلسه مقرر شد حاضران پیشنهادهای خود برای بهبود شرایط را تا هفته آینده ارائه دهند.

منبع:اقتصاد آنلاین

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)