35060 - 031

نوسان قیمت ها به دلیل عرضه ناقص کالاها در بورس کالاست.

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۰۹ ۱۰ مهر ۹۹

عضو کمیسیون عمران مجلس از عزم جدى مجلس و دولت براى رشد عرضه ها در بورس کالا خبر داد و گفت: نوسان قیمت ها به دلیل عرضه ناقص کالاها در بورس کالاست.
اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بورس کالا مهمترین مکانیسم عرضه کالاها و مواد اولیه است به خبرنگار اقتصادی تسنیم گفت: ماهیت بورس کالا در ایجاد رقابت سالم براى مبادلات کالاها است در همین سو امروزه مشاهده مى کنیم که زیرساخت ها در اقتصادمان به درستی برای ایجاد رقابت صحیح فراهم نشده است و همین امر باعث ایجاد نوسانات زیاد در بازارها مى شود؛ از این رو باید شرایطى مهیا شود تا به کمک سازوکار بورس کالا زیرساخت ها ارتقا یابد و شاهد ایجاد تعادل در مبادلات و قیمت ها در بورس و بازار باشیم.

شاکرى ادامه داد: اگر با برنامه ریزى صحیح متولیان و سیاست گذاران شرایط را براى عرضه مناسب و ایجاد ثبات در قیمت هاى بورس کالا ایجاد شود، می توانیم شرایط قابل اعتمادى براى تولیدکنندگان کالاها را فراهم کرده و با کمک همه ارکان نوسانات را از بورس دور کنیم که همین اتفاق باعث آرامش بازار خارج از بورس مى شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام آنکه یکى از زیرساخت های لازم براى ایجاد تعادل در بازار، نظارت دقیق بر عرضه محصولات در بورس کالا است، اظهار داشت: یکی از موضوعات اصلى که مجلس و دولت باید باهم به دنبال آن باشند، بحث نظارت است باید اجازه دهیم بورس کالا مسیر شفاف خود را ادامه دهد اما در کنار آن نظارت بر عرضه هاى مستمر را تقویت کنیم تا زمانی که نظارت بر عرضه کالاها در بورس تشدید نشود شاهد نوسان خواهیم بود.

شاکری در پایان گفت: بورس کالا محل عرضه و تقاضای محصولات با نرخی شفاف و به دور از حباب قیمتی است و باید اجازه دهیم تا جایگاه بورس کالا در اقتصاد حفظ شود و این موضوع در دستور کار قرار دارد.

خبرگزاری تسنیم

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)