37741350-55 031

نگاهی به بازار آهن و فولاد

فولاد هرمزگان
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۴۴ ۲۴ بهمن ۹۷

با رشد تولید در فولاد هرمزگان در ۱۰ ماه اول سال، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال، ظرفیت اسمی تولید تحقق یابد و تولید این مجموعه به یک میلیون و ۵۰۰هزار تن برسد.
فولاد هرمزگان در آستانه دستیابی به ظرفیت کامل تولید

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با این پیش‌بینی که تا پایان سال، ظرفیت اسمی تولید تحقق یابد و تولید این مجموعه به یک میلیون و ۵۰۰هزار تن برسد، گفت: در ۱۰ ماه اول سال‌جاری، تولید تختال در شرکت فولاد هرمزگان با ۵۳.۷۳۷ تن افزایش نسبت‌به مدت مشابه سال قبل به ۱.۲۱۶.۵۱۵ تن رسید.به گزارش «دنیای اقتصاد»، فرزاد ارزانی افزود: ایمنی در فولاد هرمزگان در نتیجه به‌کارگیری روزافزون دستورالعمل‌های ایمنی و بازرسی‌های حین کار ارتقای قابل توجهی یافته است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، روند کاهشی مصرف انرژی در فولاد هرمزگان را قابل توجه دانست و افزود: مصرف ویژه آب مجتمع از ۱۲/ ۳ متر مکعب بر تن تختال به ۹۰/ ۲ متر مکعب بر تن تختال در دی‌ماه ۹۷ کاهش یافته است، همچنین در مصرف ویژه انرژی حرارتی از ۸/ ۱۱ گیگاژول بر تن تختال به ۵/ ۱۱ گیگاژول بر تن تختال در ۱۰ ماه اول سال ۹۷ کاهش داشته‌ایم و در پی پروژه‌های گوناگون در مصرف ویژه انرژی کل از ۶۱/ ۱۵ گیگاژول بر تن تختال (متوسط سال ۹۶) به ۲۹/ ۱۵ گیگاژول بر تن تختال در ۱۰ ماه اول سال ۹۷ رسیده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه در ۱۰ ماه اول سال‌جاری، تولید آهن اسفنجی با ۱۰ درصد افزایش به ۱.۴۲۴.۶۴۲ تن رسیده است گفت: تولید این محصول در مدت مشابه سال گذشته ۱.۲۹۷.۴۷۴ تن بوده است.ارزانی با تاکید بر اینکه مصارف نسوز، اکسیژن، الکترود گرافیتی نیز در این شرکت کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: مصرف الکترود در کوره‌های قوس الکتریکی از kg/‎ ton ۱/ ۹۸ در سال ۹۶ به kg/‎ ton ۱/ ۸۵ در ۱۰ ماه اول سال ۹۷ کاهش یافته که این امر موفقیتی چشمگیر در واحد فولادسازی است.

فازدوم شرکت آلیاژ شمش با ظرفیت تولید ۴۵ هزار تن در سال افتتاح شد

به گزارش فولاد۲۴ و به نقل از اخبار فلزات، فاز دوم شرکت آلیاژ شمش شهرستان خاتم با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به مناسبت دهه فجر افتتاح و به بهره برداری رسید.

فاز دوم شرکت آلیاژ شمش شهرستان خاتم با ظرفیت سالانه ۴۵۰۰۰ هزار تن و اشتغال زایی ۶۰ نفر در مدت زمان ۱۵ ماه با سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده بهره برداری و در مسیر تقویت توان صنعتی و پاسخ به نیاز اشتغال این شهرستان قرار گرفت. همچنین طرح توسعه محصولات سلولزی و تولید پوشک واحد آرمان سلولز در شهرک صنعتی فولاد شهرستان اشکذر افتتاح شد که با افتتاح فاز دوم این واحد تولیدی برای ۲۲۰ نفر اشتغال ایجاد گردید. به همین مناسبت همچنین با حضور جمعی از مسئولان استان واحد صنعتی «رژین سرام» مهریز، تولیدکننده انواع آجرنسوزِ نما با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالیانه ۳۶۰ هزار مترمربع و اشتغال‌زایی برای ۴۰ نفر در شهرک صنعتی این شهرستان افتتاح شد.

منبع: دنیای اقتصاد/فولاد۲۴

1+
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)