35060 - 031

نگاهی به بازار آهن و فولاد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۴۳ ۱۸ بهمن ۹۷

محمدرضا فیاض اظهار کرد: صنعت فولاد یکی از صنایع تاثیرگذار در کشور است و خوشبختانه در سال های گذشته اقدامات خوبی برای تکمیل زنجیره فولاد انجام شده است
خام فروشی صنعت فولاد در آستانه توقف است

محمدرضا فیاض اظهار کرد: صنعت فولاد یکی از صنایع تاثیرگذار در کشور است و خوشبختانه در سال های گذشته اقدامات خوبی برای تکمیل زنجیره فولاد انجام شده است.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در استان کرمان و خراسان شمالی زنجیره تولید فولاد تکمیل شده و با بهره برداری از یکی دو طرح دیگر، خام فروشی در صنعت فولاد کشور متوقف می شود.

وی درباره حمایت از صنایع نوپا گفت: سیاست دولت و وزارت صمت این است که صنایع نوین از جمله صنایع دانش بنیان، نانو حمایت شوند و این صنایع یک محور اصلی در برنامه توسعه وزارت است.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در این باره همکاری خوبی با معاونت فناوری ریاست جمهوری داریم و تلاش می کنیم واحدهای صنعتی نوین پیشتیبانی شود.

وی همچنین درباره مشکل صادراتی ناشی از پیمان سپاری ارزی گفت: این وزارت تلاش دارد تا صنعتگران و بازرگانان را حمایت کند.

بهبود بورس از مسیر جهانی

در حالی رشد شاخص بورس از ابتدای سال کماکان در محدوده ۶۵ درصد درجا می‌زند که به جز بازار سپرده از سایر فرصت‌های رقیب سرمایه‌گذاری شامل سکه، ارز و مسکن به مراتب عقب‌تر است.

در همین حال، در بازار داد‌و‌ستد ارزهای صادرکنندگان موسوم به نیما نیز قیمت‌های خرید در میانه هفته به بالاترین سطح از زمان تاسیس این سامانه رسید و عملا نرخ معادل دلاری مبادلات از مرز ۹۰۰۰ تومان عبور کرد. به این‌ترتیب، رشد قیمت‌های جهانی کالا در کنار افزایش نرخ موثر تسعیر ارز دست به دست هم داده تا دو عامل اصلی در رشد درآمد فروش و سودآوری شرکت‌ها حداقل در بازه هفته جاری به موازات یکدیگر در مسیر مساعد حرکت کنند؛ روندی که در صورت تداوم می‌تواند حال و هوای کلی بورس تهران را در آخرین ماه سال با شرایط بهتری رو‌به‌رو کند.

بهبود تولید سنگ آهن برزیل در ژانویه

برزیل که دومین تولید کننده بزرگ #سنگ_آهن دنیاست در ژانویه سال جاری میلادی ۳۳٫۱۶ میلیون تن سنگ آهن تولید کرده که نسبت به دسامبر گذشته در ثبات بوده است و همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز ۹ درصد رشد داشته است.

در سال مالی گذشته برزیل ( آوریل تا ژانویه ۲۰۱۹)، این کشور ۳۴۳٫۲۲ میلیون تن سنگ آهن صادر کرده که ۷ درصد بهبود داشته است.

به گزارش فولاد ایران، در ژانویه اخیر متوسط قیمت سنگ آهن صادراتی برزیل ۷ درصد افت ماهانه داشته ۵۱٫۴ دلار هر تن فوب ثبت شد ولی نسبت به ژانویه سال گذشته ۲ درصد بهبود داشت.

منبع:خبرگزاری مهر /ایفنا

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)