35060 - 031

نگاهی به بازار محصولات فولادی ترکیه

نگاهی به بازار محصولات فولادی ترکیه
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۴۱ ۳ اردیبهشت ۹۷


روزهای اخیر مذاکرات در بازار قراضه ترکیه به نتیجه نرسیده و برخی خریدارها درخواست‌های خرید وارداتی را افزایش داده‌اند.


روزهای اخیر مذاکرات در بازار قراضه ترکیه به نتیجه نرسیده و برخی خریدارها درخواست‌های خرید وارداتی را افزایش داده‌اند. خیلی از تولید‌کننده‌های ترکیه برای حمل ماه مه ‌نیاز به قراضه دارند و برای قراضه سنگین ۲۰-۸۰ آمریکا یا دریای بالتیک به دنبال ۳۴۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر یا کمتر هستند که البته عرضه‌کننده‌ها حاضر به معامله نشده‌اند. این گزارش می‌افزاید برخی معامله‌گران که نیاز فوری به خرید دارند قیمت درخواستی را بالاتر برده‌اند و به ۳۴۸ دلار رساندند؛ ولی باز هم موفق به معامله نشدند. عرضه‌کننده‌ها انتظار دارند کمتر از ۳۵۰ دلار معامله نشود؛ در حالی که آخرین معاملات برای قراضه سنگین آمریکا ۳۵۵ دلار و دریای بالتیک ۳۴۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر نهایی شده است.

نگاهی به روند بازار بیلت و میلگرد ترکیه

در این بین در بازار داخلی ترکیه کارخانه کاردمیر قیمت‌های جدید میلگرد و بیلت خود را اعلام کرده است. خریداران در بازار داخلی تمایل به خرید بیلت دارند؛ ولی بازار میلگرد راکد است. نرخ میلگرد پیشنهادی این کارخانه ۵۷۳ دلار در هر تن درب کارخانه است که ۴ دلار در آوریل بالا رفته ولی هنوز معامله‌ای نهایی نشده؛ زیرا خریداران این قیمت را بالا می‌دانند. سایر عرضه‌کننده‌ها در بازار داخلی میلگرد را ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار در هر تن درب کارخانه پیشنهاد داده‌اند. لازم به ذکر است بیلت این عرضه‌کننده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار در هر تن درب کارخانه است و موفق شده ۶۷ هزار و۵۰۰ تن پیش فروش کند.

بازار بیلت ترکیه در رکود

از طرفی فروش پایین بازار میلگرد ترکیه و افت قیمت قراضه وارداتی فعالیت بازار بیلت این کشور را نیز کم کرده و انتظار می‌رود قیمت میلگرد در بازار داخلی و صادراتی آن ارزان‌تر شود، در نتیجه فشارها بر بازار بیلت بیشتر شده است. بر این اساس قیمت بیلت سی‌آی‌اس ۵ تا ۱۰ دلار کاهش داشته و به قیمت ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ترکیه حمل ژوئن رسیده است. تقاضای محدودی برای ۵۲۰ تا ۵۲۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر نیز در بازار وجود دارد؛ ولی اغلب قیمت‌های درخواستی بالاتر از ۵۱۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر نیست و حتی تا ۵۰۵ دلار نیز درخواست خرید اعلام شده است. در بازار داخلی ترکیه نیز بیلت ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار در هر تن درب کارخانه اعلام شده است که ۵ دلار افت قیمت نسبت به اواسط آوریل داشته است.

منبع:ایفنا

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)