37741350-55 031

نگران جنگ تجاری ترامپ نباشیم.

نگران جنگ تجاری ترامپ نباشیم.
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۴۲ ۱۹ خرداد ۹۷


آیا تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر در نظر گرفتن تعرفه سنگین برای واردات فولاد از کشورهای اروپایی، کانادا و مکزیک بر بازار فولاد ایران تاثیر می‌گذارد؟


این روزها جنگ اقتصادی اخیر دولت امریکا که با افزایش تعرفه واردات فولاد از اروپا، مکزیک و کانادا آغاز شد نگرانی های بسیاری را به وجود آورده است. آیا اقدام تازه دولت ترامپ بر بازار فولاد ایران تاثیر خواهد داشت؟

رسول خلیفه‌سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفتگویی اذعان کرد: بازارهای فولاد بازارهای محلی هستند. بازارهای عمده دنیا مثل اروپا، مکزیک و کانادا نمی‌توانند بر بازار ما تاثیرگذار باشند. او افزود: در این بخش اروپایی‌ها کالایی برای صادرات به ما ندارند و ما هم مبادله‌ای با اروپا نداریم که بخواهیم نگران این نکته باشیم که با اقدام امریکا بازارهایی که دچار افزایش تعرفه شده‌اند به سمت بازار ما تغییر جهت بدهند.

خلیفه‌سلطانی ادامه داد: کشورهای آسیای شرقی و آسیای میانه می‌توانند بر بازار ما اثر داشته باشند. بازارهای اروپایی نقش چندانی بر بازار ایران ندارند.

او اظهار داشت: اگر ما بخواهیم کالای فولادی از اروپا وارد کنیم کالاهایی با ارزش افزوده بالا هستند که با تعداد کم وارد می‌شوند و محصولات عادی فولادی نیستند. وی عنوان کرد: بازار فولاد بازار گسترده‌ای است و به این دلیل که هم متقاضیان و عرضه‌کنندگان و هم صادرکننده و وارد کننده خرد در این بازار زیاد هستند خیلی متاثر از تصمیم امریکا نیستند. خلیفه سلطانی در پایان اشاره‌ای هم به خروج امریکا از برجام کرد و گفت: به نظر می‌رسد همانگونه که توانستیم در دوره تحریم‌های قبلی معاملات خود را انجام بدهیم در این دوره هم بتوانیم از پس شرایط موجود برآییم.

منبع:تجارت نیوز

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)