37741350-55 031

هرمزگان به قطب اول فولاد کشور تبدیل می‌شود

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۱۶ ۱۸ اردیبهشت ۰۱

محمد آشوری نماینده بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد و ابوموسی، احمد جباری نماینده غرب هرمزگان و حسین رئیسی نماینده شرق هرمزگان با حضور در فولاد هرمزگان از این شرکت بازدید کردند و در جریان روند تولید و مشکلات این حوزه قرار گرفتند.


در ابتدای این بازدید مدیر عامل فولاد هرمزگان گزارشی از عملکرد فولاد هرمزگان در سال گذشته ارائه داد و با اعلام رکوردهای متنوع تولید، کسب رکوردهای پی در پی را نشان از انگیزه کارکنان و برنامه‌ریزی مدیران شرکت عنوان کرد. عطاالله معروفخانی توجه به سرمایه‌های انسانی و اشتغال پایدار را دو موضوع مهم دانست که از سال گذشته جزو اولویت‌های این شرکت بوده است. وی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و آماده‌سازی زمینه‌ها برای فعالیت این شرکت‌ها و نیز دانشگاه‌ها را از برنامه‌های مهم فولاد هرمزگان عنوان کرد. ‎مدیر عامل فولاد هرمزگان در ادامه به توضیح اهمیت تولید پرداخت و با بیان گسترش حوزه فعالیت‌های فولاد هرمزگان گفت: پس از چهار طرح فولادی بزرگ که بهمن گذشته عملیات احداث آنها آغاز شده، به زودی عملیات احداث خط نورد گرم را درفولاد هرمزگان اعلام خواهیم کرد که راه‌اندازی این طرح‌ها بیش از ۵ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی به همراه دارد.

وی اثرات راه‌اندازی این طرح‌ها برای اقتصاد استان را مثبت و در جهت توسعه استان، بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: با آغاز بهره‌برداری از طرح‌های فولاد هرمزگان و سیمین هرمز که به تولید ۱۰ میلیون تن فولاد می‌انجامد، استان هرمزگان به قطب اول فولاد کشور تبدیل و فولاد هرمزگان پرچمدار این توسعه خواهد شد. معروفخانی خبر خوشی را به مردم شرق هرمزگان داد و با اعلام گسترش فعالیت فولاد هرمزگان به معدن افزود: در گفت‌وگوهای اولیه با استاندار محترم هرمزگان مقرر شد معادن سنگ‌آهن در استان که فعالیتی در آنها انجام نمی‌شود و عمدتا در شرق هرمزگان هستند به فولاد هرمزگان واگذار شود و فولاد هرمزگان با سرمایه‌گذاری مناسب صنایع فرآوری را در آنها مستقر کند. ‎وی تاکید کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها علاوه بر حل مشکل مواد اولیه فولادی، عواید بسیار خوبی از جمله اشتغال‌زایی و توسعه فعالیت‌ها در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی را برای مردم استان به خصوص شرق هرمزگان در پی خواهد داشت. مدیر عامل فولاد هرمزگان درخواست دیگر خود از نمایندگان مجلس را تامین پایدار انرژی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته فولاد هرمزگان از قطعی برق ۲هزار میلیارد تومان زیان داشته است.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد طرح توسعه نورد گرم ۲ فولاد مبارکه در کشور گفت: با شروع این طرح عظیم و‌ نیاز کشور شاهد قطع وابستگی کشور به ورق خواهیم بود و نیاز است نمایندگان محترم در مجلس و ‌دولت از این طرح بزرگ حمایت کنند.‎ به گفته معروفخانی، متاسفانه به بهانه مصرف آب، توسعه صنعت فولاد را قفل کرده‌اند و باید تاکید کنم طرح نورد گرم شماره ۲ مبارکه برای کشور یک ضرورت است. در ادامه محمد آشوری نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی‌ خاطرنشان کرد: بنگاه‌های اقتصادی باید برای مردم پیرامون خود نیز دارای اثرات مثبت باشند. هر جا بنگاهی کمر همت بست در دل و جان مردم هم جا می‌گیرد. وی قول مساعد پیگیری مشکلات بیان شده از وزرای مربوطه را داد. همچنین نماینده غرب هرمزگان نیز در این دیدار گفت: طرح‌های توسعه صنایع در کل استان به صورت متوازن باشد. در حال حاضر صرفا در غرب بندرعباس شاهد تجمع صنایع مختلف هستیم و بدون شک توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه توسعه صنعتی که رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت اتفاق بیفتد. احمد جباری با اشاره به طرح‌های توسعه فولاد هرمزگان افزود: توسعه متوازن در استان باید اتفاق بیفتد. ایجاد صنایع ‌پایین‌دستی در دیگر شهرستان‌های استان باعث اشتغال‌زایی خواهد شد./روزگار معدن

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)