37741350-55 031

هزینه صادرکنندگان فولاد در بندر شهید رجایی کاهش می‌یابد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۲۴ ۳ مهر ۹۸

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: با ساخت بزرگ‌ترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی، هزینه کشتی‌های صادرکننده فولاد و مواد معدنی کاهش می‌یابد.
«محمد راستاد» امروز (سه‌شنبه) در نشستی خبری به مناسبت امضای قرارداد «ساخت بزرگ‌ترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی» که در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، گفت: قرار است تا سال ١٤٠٤ به صادرات ٥٥ میلیون تن محصولات فولادی دست یابیم که تاسیس این ترمینال در بندر شهید رجایی گامی برای تحقق این هدف است.

ایشان با بیان اینکه این ترمینال در سه سال ساخته خواهد شد، ادامه داد: ارزش قرادادی که امروز با بخش خصوصی برای ساخت این ترمینال منعقد شد ٥ هزار میلیارد تومان است که رقم بسیار چشمگیری است.

راستاد با بیان اینکه ارزش کل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور تا به حال رقمی نزدیک به ١٠ هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: قرارداد فعلی به معنای گامی بزرگ در توسعه ظرفیت بنادر از طریق جذب سرمایه بخش خصوصی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: صف کشتی‌ها و ترافیک اسکله در بندر شهید رجایی مربوط به کشتی‌هایی است که در حال بارگیری مواد معدنی و فولاد برای صادرات هستند و به همین دلیل تقاضا برای تاسیس ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر وجود داشت.

وی انعقاد این قراداد را پاسخی به ترافیک فعلی و رشد تقاضای صادرات فولاد دانست و گفت: تاسیس این ترمینال مکانیزه هزینه های حمل و نقل را کاهش داده ضمن اینکه به دلیل ریل پایه بودن این ترمینال با سرعت عمل بیشتری در امر صادرات محصولات مواجه خواهیم بود.

ایرنا

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)