35060 - 031

هشدار آلمان و چین به سیاست تعرفه‌ای دونالد ترامپ

هشدار آلمان و چین به سیاست تعرفه‌ای دونالد ترامپ
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۵۳ ۲۱ اسفند ۹۶


رویترز اعلام کرد: آلمان و چین برای ترامپ درباره اعمال تعرفه برای واردات فولاد و الومینیوم هشدار دادند و آن را تهدیدی بر تجارت جهانی عنوان کردند.


آلمان اقدام ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اعمال تعرفه روی فلزات وارداتی را متهم کرد و گفت: اروپا منتظر پاسخ صریحی از سوی آمریکا در برابر تهدیدهای تعرفه‌ای‌اش و نیز انتقادهایی که طی این چند روز از سوی چین بوده، می‌ماند. چین معتقد است سیاست تعرفه‌ای ترامپ می‌تواند تهدیدی بر تجارت جهانی باشد.

مطابق با این گزارش، ترامپ تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم اعمال کرده و قرار است طی ۱۵ روز آینده اجرایی شود. البته در این میان واشنگتن بعضی کشورها را نیز از این قاعده تعرفه‌ای مستثنی کرده است. بیرگیتش زیپریس وزیر اقتصاد آلمان اعلام کرد: سیاست ترامپ اقتصاد آزاد جهان را با خطر جدی مواجه می‌کند. او همچنین عنوان کرد: ترامپ نمی‌خواهد بداند که این معماری اقتصادی بر پایه سیستم قانونمند بازار آزاد استوار است و از هر کسی در این باره سؤال شود آینده خطرناک که برای رشد اقتصادی و اشتغال ایجاد خواهد کرد را می‌داند.

در این میان ژونگ شان وزیر بازرگانی چین نیز اعلام داشت: هرگونه جنگ تجاری با آمریکا بلای خانمانسوز برای اقتصاد جهان خواهد بود. صنایع آمریکا که در حال فرآوری فولاد و آلومینیوم هستند نیز همچنان سیاست تعرفه‌ای ترامپ را مورد نقد جدی قرار داده و معتقدند که این اقدام هزینه‌های آنها را بسیار افزایش خواهد داد.

زیپریس وزیر اقتصاد آلمان همچنان افزود: نیازمند این است که همانند کشورهایی نظیر مکزیک، کانادا و استرالیا که از طرح تعرفه‌ای ترامپ مستثنی شده‌اند اینها نیز مستثنی شوند. در حال حاضر اروپا بزرگترین صادر کننده فولاد به ایالات متحده آمریکا است و برآورد می‌شود که حدود ۵ میلیون تن از کل ۳۵ میلیون تن واردات این کشور از اروپا باشد. در این میان بروکسل هم هشدار داده است که احتمالا اقدامات ضد تعرفه‌ای علیه آمریکا اعمال خواهد کرد. اتحادیه اروپا و ژاپن روز یکشنبه هشدار دادند که آمریکا باید آنها را از اعمال تعرفه مالیاتی مستثنی کند.

منبع:تجارت نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)