35060 - 031

هشدار رئیس صندوق بین المللی پول به جنگ تجاری دنیا

هشدار رئیس صندوق بین المللی پول به جنگ تجاری دنیا
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۸:۱۳ ۱۶ اسفند ۹۶


رئیس صندوق بین المللی پول هشدار داد که جنگ تجاری جهانی یک موقعیت باخت-باخت برای همه است و به دنبال آن، جنگ تجاری جهانی بین آمریکا و شرکای آن افزایش می یابد.


سی ان بی سی گزارش داد،کریستین لاگارد در کنفرانسی خبری چشم انداز اقتصاد جهانی گفت:«اقتصاد کلان جهانی به صورت جدی تحت تاثیر قرار گرفته و آثار آن فقط برای ایالات متحده نخواهد بود؛ بلکه اگر دیگر کشورها هم این اقدام را تلافی کنند،آنها هم تحت تاثیر قرار می گیرند؛به خصوص کشورهایی مثل کانادا،آلمان واتحادیه اروپا .»

هفته قبل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا محدودیت های تجاری و افزایش تعرفه های سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم را پیشنهاد کرد که این موضوع چشم انداز جهانی واشنگتن و شرکای تجاری آن را تعیین می‌کند. جنگ های تجاری خوب هستند. ترامپ تاکنون چندین بار درباره تغییر تعرفه های فولاد و آلومینیوم تاکید کردهاست؛ این موضوع هشدار برای اتحادیه اروپاست که به زودی با مالیات بزرگ برای تجارت با ایالات متحده روبرو می شود.ترامپ این جنگ ها را خوب توصیف کرده است.

رئیس صندوق بین المللی پول می گوید که او امیدوار است ترامپ تهدید خود را برای اعتمال تعرفه های جدید اجرایی نکند.لاگارد می گوید:« در این به اصطلاح جنگ تجاری-یعنی افزایش تعرفه ها- هیچ کس برنده نمی شود، بلکه هر دو طرف بازنده هستند.» لاگارد همچنین اذعان کرده که او نگران تاثیر تصمیمات ایالات متحده بر وضعیت تجاری بزرگترین اقتصاد جهان است.

او گفت:«بعضی کشورها در جهان وجود دارند که به توافقنامه های سازمان تجارت جهانی احترام نمی گذارند و انتقال تکنولوژی را گران می کنند.چین یکی از این کشورهاست، اما این کشور تنها کشوری نیست که این اقدام را انجام می دهد.»

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)