35060 - 031

سهم قابل توجه فولاد میانی در صادرات/ ورق پیشتاز واردات محصولات فولادی به کشور

سهم قابل توجه فولاد میانی در صادرات/ ورق پیشتاز واردات محصولات فولادی به کشور
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۵۶ ۲ تیر ۹۷


گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از آمارهای دو ماهه اول سال ۹۷ نشان می دهد، همچنان سهم فولاد میانی در صادرات قابل توجه است و در حالی که افت چشمگیر واردات به چشم می خورد اما هنوز هم ورق در صدر واردات قرار دارد.


گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد نشان می دهد سهم فولاد میانی و محصولات فولادی از تولید، واردات و صادرات فولاد طی دو ماهه اول سال ۹۷ شده که مطابق این گزارش در بخش تولید سهم ورق گرم همچنان در کل تولید قابل توجه است و ۴۱.۴ درصد از کل محصولات تولیدی را به خود اختصاص داده است. میلگرد سهم ۳۳ درصدی داشته و سهم ورق سرد ۱۰.۶ درصد، ورق پوششدار ۶.۱ درصد و تیر آهن ۵.۱ درصد از کل تولیدات است.

در بخش واردات سهم ورق سرد پیشتاز است و ۳۵.۶ درصد از کل واردات را به خود اختصاص داده است. سپس ورق گرم با ۲۶.۲ درصد، ورق پوششدار با ۲۴.۶ درصد، میلگرد با ۵.۲ درصد، فولاد میانی با ۲.۱ درصد و در نهایت تیرآهن با ۱.۶ درصد از کل قرار دارند.

همچنین در حوزه صاردات سهم فولاد میانی در صادرات قابل توجه و حدود ۷۰.۳ درصد است. بعد از آن میلگرد با ۱۱.۹ درصد، ورق گرم با ۷.۹ درصد، آهن اسفنجی با ۵.۷ درصد، تیرآهن با ۱.۷ درصد، ورق پوششدار با ۰.۵ درصد و ورق سرد با ۰.۲ درصد قرار دارند.

منبع:چیلان

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)