37741350-55 031

هند قصد دارد جای خالی اوکراین را در بازار فولاد بگیرد

فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۱۲ ۲۴ اسفند ۰۰

پس از افزایش تقاضای اروپا و افریقا؛شرکت جیندال استیل (JSPL) انتظار دارد تقاضای ایجاد شده ناشی از کاهش عرضه از روسیه و اوکراین، صادرات آن را به بیش از ۴۰ درصد از فروش افزایش دهد.
هند برای جانشینی اوکراین عجله دارد

کارخانه‌های فولاد هند وارد عمل شده اند تا شکاف عرضه ناشی از حمله روسیه به اوکراین را پر کنند، چراکه مصرف‌کنندگان اروپایی و آفریقایی به دومین تولیدکننده بزرگ جهان روی آورده اند و از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، عرضه فولاد از هر دو کشور بزرگ تولید کننده با اختلال مواجه شده است.

براساس گزارش جیندال استیل (JSPL)، این موضوع همچنین شرکت‌هایی از اروپا، خاورمیانه و آفریقا را وادار کرده است تا با تولیدکنندگان هندی ارتباط برقرار کنند، حتی در شرایطی که قیمت فولاد در یک ماه گذشته جهش ۲۰ درصدی داشته است.

V.R. Sharma مدیرعامل این فولادساز هندی در مصاحبه با بلومبرگ گفت: کمبود فولاد در اروپا و منطقه خاورمیانه و آفریقا وجود دارد و این شکاف عرضه تا حدی توسط هند و بخشی از طریق چین پر خواهد شد.

وی در ادامه افزود:سفارش‌های خوبی از این کشورها در هفته گذشته مشاهده شده یا با برخی از خریداران برای تحویل فوری جهت ارسال در ماه مارس و آوریل مذاکرات و درخواست هایی صورت گرفته است.

اطلاعات تجاری نشان می دهد که تقریبا یک سوم صادرات فولاد و سنگ آهن هند در سال گذشته به سمت اروپا بوده است. بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی و تحلیلی هندی استیل مینت، هند در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۰.۶۳ میلیون تن صادرات داشته است که عمدتاً به ایتالیا، بلژیک، نپال و ویتنام بوده است.

افزایش ۴۰ درصدی صادرات شرکت JSPL

کارشناسان صنعت انتظار دارند کارخانه های فولاد هند و چین برای جبران کمبود عرضه روسیه و اوکراین، محموله های دریایی خود به اروپا را افزایش دهند.

جیندال استیل (JSPL) انتظار دارد که تقاضای ایجاد شده ناشی از کاهش عرضه روسیه و اوکراین به افزایش صادرات آن به ۴۰ درصد فروش از ۲۵ درصد فعلی منجر شود زیرا به نظر می رسد این شرکت از قیمت های بالای فولاد بهره خواهد برد.

مدیرعامل JSPL به رویترز نیز گفته ما قبلاً حدود ۲۵ درصد صادرات داشتیم اما در مدت ۲ تا ۳ ماه، حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد صادرات خواهیم داشت تا بتوانیم سهمی از قیمت های بالای فولاد را جذب کنیم.

وی در خاتمه اضافه کرد: این شرکت از قبل تا روز ۳۰ آوریل را رزرو کرده است و برای یک ماه آینده تا روز ۳۰ ماه می نیز سفارشات را رزرو می کند./آرتان پرس

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)